1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
01
STY
“Żeńskie granie” – koncert gitarowy studentek Akademii Muzycznej we Wrocławiu

27.06.2016 r.

Trio gitarowe jest zespołem prowadzonym przez dr Waldemara Gromolaka na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Działa od listopada 2015 roku. Dziewczyny odkryły między sobą niezwykłą więź, która pozwala im realizować wspólną pasję. Przebywanie na scenie we trójkę daje im dużo radości i zachęca do przekazania słuchaczom jak największej ilości emocji zawartych w muzyce, którą wykonują z miłości.
Zespół wystąpił w składzie: Monika Konik pochodząca z Przeciszowa, studiująca gitarę na I roku Akademii Muzycznej oraz 2 gitarzystki z II roku: Agata Warchocka z Jastrzębia Zdrój oraz Urszula Skowrońska z Mławy.
Zespół ma na koncie kilka udanych koncertów, które przynoszą dziewczynom ogromne szczęście oraz satysfakcję i napędzają ich serca do dalszego muzycznego rozwoju.

Urszula Skowrońska ur się 15 lipca 1995 r. w Mławie. Ukończyła PSM I st im. A. Krzanowskiego w Mławie, a obecnie kończy klasę VI/ II st. w tej samej szkole (w toku indywidualnym). Swoje umiejętności rozwijała dzięki niesamowitemu zaangażowaniu nauczyciela gitary mgr Piotra Nowakowskiego. Urszula właśnie ukończyła II rok studiów na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu klasie dr Waldemara Gromolaka.
Do jej osiągnięć należą: I miejsce ex aeuo na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym GITAROMANIA w Jeleniej Górze, III Miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w Łodzi, wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Olsztynie, Grand Prix i I miejsce na VI Regionalnym Konkursie Gitarowym w Zambrowie.

Agata Warchocka przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 9 lat w klasie skrzypiec. Ukończyła PSM I st. w Jastrzębiu-Zdroju bez zamiaru dalszej edukacji muzycznej, ale stało się inaczej. Rozpoczęła naukę gry na gitarze, z początku amatorsko i hobbystycznie, jednak tęsknota za muzycznym światem przywróciła ją do szkoły muzycznej II st. gdzie uczyła się w klasie gitary mgr Andrzeja Otręby. Naukę w liceum kontynuowała w Zespole Szkół Muzycznych w Krakowie w klasie dr Rocha Modrzejewskiego. Obecnie studiuje gitarę na Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod okiem dr Anny Pietrzak. Wielokrotnie brała udział w kursach i lekcjach mistrzowskich u Polskich i zagranicznych wirtuozów gitary.

Monika Konik – ukończyła PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu w klasie gitary mgr Janusza Pietruchy. Następnie kontynuowała naukę w ZPSM im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej pod okiem mgr Mariusza Burego. Obecnie rozpoczęła naukę na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu u dr Waldemara Gromolaka. Monika brała udział w licznych mistrzowskich kursach gitarowych. Chętnie odnajduje się w kameralistyce, współpracując w duecie oraz triu gitarowym, co przyniosło jej wyróżnienia na konkursach i udział w licznych koncertach.

Wystąpiła również Dagmara Mazur z klasy prof Piotra Zaleskiego.


Dagmara Mazur

TERMINY:
01.01.2016