1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12.2018
01
STY
„ZAMOTANY AFRO DANCE” warsztaty

12.03.2016

RYTMICZNY TANIEC RODZICA Z DZIECKIEM W CHUŚCIE wzmacnia więzi, poczucie bezpieczeństwa, sprzyja rozwojowi maleństwa, relaksuje go i pomaga wyciszyć się. Jest sposobem na przywrócenie mamom sprawności fizycznej po ciąży i porodzie. Wspólny taniec rodziców z dziećmi- integruje i uczy współpracy w grupie, a co najważniejsze jest wspaniałą zabawą.

TANIEC AFRYKAŃSKI wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, zaspokaja potrzebę naturalnego „kontaktu z ziemią”- a przez co ugruntowuje i wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie !

RYTM I RUCH istnieją od zarania dziejów, całe ludzkie życie jest z nimi związane. Już w brzuchu matki płód tańczy w rytm bicia jej serca. Wszystkie pierwotne i „prymitywne” społeczności miały potrzebę wyrażania emocji oraz komunikowania się z przodkami i duchami poprzez muzykę i taniec. Afryka jest jednym z ostatnich miejsc, gdzie wciąż jeszcze żywe są tradycja, wierzenia, pradawne ceremonie i ‘festiwale’ przeznaczone na rozmaite okazje. Wszechobecna muzyka i taniec towarzyszą tym wydarzeniom, ale są również obecne podczas codziennego życia. AFRYKAŃSKIE KOBIETY nie rozstają się ze swoimi maluchami, nosząc je w chustach- wykonują właściwie wszystkie czynności dnia powszedniego. Aktywnie uczestniczą także podczas rozmaitych ceremonii i rytuałów, w trakcie których śpiewają i tańczą. Ich dzieci bardzo szybko dorastają i rozwijają się, uczą życia, stają samodzielne, a także osłuchując się z dźwiękami bębnów – niezwykle muzykalne i uzdolnione ruchowo.

prowadzący:
ANETA SZLACHETA
animatorka kultury, ekolożka, podróżniczka, mama Rozalki, którą mota w chustę od urodzenia. Od lat zainspirowana jest kulturą Afryki Zachodniej, do której podróżuje ucząc się tańca u źródeł, od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich oraz tradycyjnego tańca wioskowego. Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi warsztaty tańca przeznaczone dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Stworzyła autorski program zajęć dla rodziców tańczących z dziećmi w chustach. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu „Freaki Afryki”. Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą z tancerzami światowej klasy, takimi jak Babara Bangoura Fakoly (Gwinea), Seckou Keita (Senegal), Harouna Dembele (Burkina Faso) i wielu innych. Więcej na www.afro-dance.pl
Podczas warsztatów obecna była Ewa Lawińska, certyfikowana instruktorka wiązania dzieci w chustach i nosidłach miękkich drezdeńskiej, renomowanej szkoły ClauWi
Zajęciom towarzyszyła muzyka na żywo takich instrumentów jak: bębny djembe i dundun oraz kontrabas.

UWAGA:
Korzystając z warsztatów wyrażasz zgodę na wykorzystywanie i publikację zdjęć i nagrań z wizerunkiem swoim i dziecka przez firmy „Afrotonika” oraz Klub Pod Kolumnami.


Aneta Szlacheta
AFRO-DANCE.PL
tel. +48 504390061
e-mail: taniec.afro@gmail.com

TERMINY:
01.01.2016