1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
10.2022
01
STY
XIII Superkoncert gitarowy “Babskie granie”

SOUNDZ GOOD to duet jedyny w swoim rodzaju, próżno bowiem szukać na polskiej scenie muzycznej zespołu o podobnym składzie, repertuarze i energii do
grania muzyki.
Duet tworzą Marta Zalewska (wokal, gitara basowa, kontrabas) i Magda Czwojda, które swoją współpracę opisują jako prostą zależność opartą na przyjaźni, tak w życiu, jak i w muzyce.

„Kochają i nienawidzą, śmieją się i płaczą, imprezują i leczą kaca, jeżdżą po świecie i
wracają – a potem piszą o tym piosenki”.

Niedawno dziewczyny skończyły pracę nad swoją debiutancką płytą nagraną w Studio 7 w Piasecznie. Krążek zawiera 12 autorskich utworów, które w wersji
koncertowej można było już usłyszeć podczas wielu występów zespołu, między innymi na Festiwalu „Blues nadBobrem”,FestiwaluGitarowym “Gitara+”,oraz „Wiosła”czy otwarciu 70 Tour de Pologne 2013 w miejscowości Trento we Włoszech.
Chociaż nagrały dopiero pierwszą wspólną płytę, to jeśli chodzi o doświadczenie muzyczne, obie dziewczyny wcale nie są debiutantkami.
Pomimo młodego wieku współpracowały już z wieloma gwiazdami polskiej piosenki, takimi jak: Krystyna Prońko, Kayah. Halinka Mlynkova, Majka Jeżowska, czy zespół Perfect.
Marta na stałe pracuje również z Waldemarem Malickim i Filharmonią Dowcipu, a Magda z zespołem Tercet czyli Kwartet (Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, Wojciech Kaleta). Występowały w muzycznych programach telewizyjnych,takich jak: Szymon Majewski Show, Śpiewające Fortepiany, Jaka To Melodia.
Swoimi sukcesami i dobrą muzyką mimowolnie przełamują stereotyp, że kobiety nie potrafią współdziałać w sztuce i biznesie, a tym bardziej – razem tworzyć.

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością SOUNDZ GOOD
https://www.facebook.com/soundzgood.ashell

Beata Atłas- urodziła się 10 stycznia 2000 r. w Limanowej. Naukę gry na gitarze rozpoczęła w wieku pięciu lat w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia w Tymbarku, gdzie uczyła się przez dziewięć lat pod kierunkiem Pawła Janczy. W tym roku szkolnym rozpoczęła naukę w II klasie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie gitary Marka Zielińskiego.
Beata jest laureatką kilkunastu nagród zdobytych w solowych i kameralnych konkursach instrumentalnych odbywającymi się m.in. w Ełku, Krakowie, Tychach, Kielcach, Dobczycach, Lublinie, Jaśle, Leżajsku, Rybniku. Do najważniejszych nagród należą:
I miejsce w VIII Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym- w Ełku- 2009 r.
I miejsce w XIV Dolnośląskim Konkursie Gitarowym – Gitariada 2012 r.
II miejsce w I Festiwalu Gitarowym „ Wśród pól”- Witowice 2013 r.
I miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej w Kępnie kategorii IV (trio)
Grand Prix w IV Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Brodnicy– zespół ( trio:gitara + skrzypce).
W tym roku szkolnym koncertowała z zespołem Trio Cantabile na Węgrzech, w Budapeszcie na zaproszenie polskiego konsula.
Swoje umiejętności doskonaliła podczas letnich kursów „Mistrz i uczeń” odbywających się w Europejskim Centrum Kultury im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, gdzie pracowała pod okiem Ryszarda Bałauszki, Marcina Dylli, Roberta Horny, Ewy Jabłczyńskiej, Darka Kupińskiego, Łukasza Kuropaczewskiego, Rocha Modrzejwskiego, Michała Nagy, Marka Nosala, Anny Pietrzak i Piotra Zaleskiego

Karolina Drozd – urodziła się w 1998r. Naukę gry na gitarze rozpoczęła w 2005 roku w PSM I st. im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy u Anny Pietrzak. Obecnie uczy się we Wrocławiu w OSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego pod kierunkiem Marka Zielińskiego. Zdobyła kilkanaście nagród i wyróżnień w krajowych i międzynarodowych konkursach gitarowych, między innymi: III miejsce na XVII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Czesława Droździewicza w Krynicy Zdroju (2014), III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Rust(2014), II miejsce na III Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych w Elblągu(2014), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Trossingen (2014). Była podopieczną Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, stypendystką Centrum Edukacji Artystycznej oraz Stowarzyszenia na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy.

 

TERMINY:
01.01.2014