1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
01
STY
“Wielcy pod jednym dachem” wystawa malarstwa Lidii Rygus

wernisaż i koncert 5.03.2016 godz.18.00,wstęp wolny

LIDIA RYGUS
Emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego i hiszpańskiego, na stałe związana z Liceum Ogólnokształcącym nr IX i Gimnazjum nr 10 we Wrocławiu.
Swoją pasję i talent malarski odkryła w dojrzałym wieku rozpoczynając od nieśmiałych prób interpretacji obrazów największych artystów takich jak: Picasso, Braque, Van Gogh, Roger de la Fresnaye czy Modgliani. Jako artysta amator namalowała również wiele własnych obrazów oraz wiernych kopii zdjęć architektury Wrocławia.
Technikę i kunszt malarski zdobyła samodzielnie z licznych podręczników i filmów instruktażowych, a swój warsztat malarski szkoli pod okiem historyk sztuki Małgorzaty Borowskiej, która tak mówi o artystce:
„W dobie mechanicznych reprodukcji czy fototapet bardzo istotny jest fakt, że prace Lidii Rygus to prawdziwe rękodzieło. Jako artystka amatorka uczy się od mistrzów, tak jako robili wielcy malarze, ucząc się od największych. Jej obrazy to swobodne kopie wielkich dzieł, w których malarka czasem zmienia kolory i drobne szczegóły, tym samym wnosząc do obrazów swój charakter. Jednakże jej interpretacje dzieł są na tyle dokładne, żeby poczuć klimat twórczości Modiglianiego, Braque’a czy Picassa.

Pasja, zacięcie, pracowitość i dokładność to cechy charakterystyczne Lidii Rygus, co prowadzi do ciągłego doskonalenie warsztatu. Prace malarki są coraz lepsze, coraz doskonalsze pod względem stylu i kolorytu, a ten etap doskonalenia prowadzi do tworzenia dzieł własnych, inspirowanych dziełami innych artystów. W pojedynczych pracach autorskich widać, że malarka znajduje swój własny język wypowiedzi.
Najważniejszym atutem zbliżającej się wystawy jest to, że obrazy wielkich malarzy można podziwiać w jednym miejscu, co jest bardzo trudne do zorganizowania w światowych galeriach. Dzięki pracy jaką wkłada malarka w dokładność swoich obrazów mamy możliwość obcowania z wielkimi dziełami pod jednym dachem.”

Fundacja Promocji i Rozwoju Kultury i Nauki Dolnego Śląska SILESIA INFERIOR objęła mecenatem twórczość artystyczną Lidii Rygus. Realizując podstawowy cel – promowanie amatorskich działań artystycznych, Fundacja z prawdziwą przyjemnością zaprasza na wernisaż i wystawę.

NEW STANDARDS TRIO
Skład:
Szymon Witczyński –
gitara elektryczna,
Piotr Narajowski – kontrabas,
Michał Malinowski –
zestaw perkusyjny.

Muzycy regularnie występują na koncertach organizowanych przez WSJiMR w siedzibie szkoły oraz w klubie muzycznym Stary Klasztor. Muzyka, którą grają, to przede wszystkim standardy jazzowe w oryginalnych i współczesnych aranżacjach, ale gra również własne kompozycje.
Zespół składa się z uczniów Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia. Szymon Witczyński jest uczniem Artura Lesickiego, klasa gitary, Piotr Narajowski jest uczniem Macieja Garbowskiego, klasa kontrabasu a Michał Malinowski pobiera nauki pod okiem Michała Czwojdy, klasa perkusji.
Zespól New Standards Trio swój koncert zagra w ramach programu „Odkrywamy Młode Talenty” Fundacji Promocji i Rozwoju Kultury i Nauki Dolnego Śląska SILESIA INFERIOR.

TERMINY:
01.01.2016