1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
01
STY
Wieczór poetycko-muzyczny Marii Ewy Syski i Bartosza Patryka Rzymana

18.06.2016 r. godz. 17.00 wstęp wolny

MARIA EWA SYSKA –poetka, pisarka, a także menedżer kultury, z zawodu inżynier, emerytowany pracownik Uniwerstytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, pedagog, Wydała 6 książek poetyckich:

– Barwy czasu,
– Posłuchaj ciszy,
– Pejzaż jesienny,
– Alejkami wierszy,
– W szponach czasu,
– Dove vai,

oraz 6 książeczek dla dzieci:

– Ptaszki małe i duże (2 tomiki),
– Zwierzątkowo,
– Bajeczki do poduszeczki,
– Ptaszkowo,
– Bajka o pięknej czarownicy i zaklętej księżniczce,
– Wierszykowo – Bajeczkowo,

Jej wiersze znajdują się w 20-u Almanachach poetyckich, współpracowała z Wyższą Szkołą Teatralną we Wrocławiu pisząc dla niej scenariusze przedstawień, które były grane przez studentów w Teatrze Studenckim, w Teatrze Forum w Bolesławcu oraz w Polskim Radiu. Wielokrotnie zasiadała w jury konkursów poetyckich. Od 2008 roku prowadzi koncerty i festiwale muzyki organowej Bartosza Patryka Rzymana, organizowane w kraju i zagranicą. Należy do Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury oraz do koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta, a także do Koła Literackiego Źródło, Stowarzyszenia Civitas Christiana, gdzie od lat prowadzi Salonik Sztuk Różnych we Wrocławiu przy ulicy Kuźniczej 11-13.
BARTOSZ PATRYK RZYMAN – wybitny organista, występuje na estradach międzynarodowych, w Polsce i całej Europie. Ma na swoim koncie około 300 recitali i koncertów, w tym między innymi na XII Jasnogórskich Wieczorach Organowych, podczas których wykonał koncert finałowy a także recitale i koncerty w katedrach i sanktuariach w Warszawie, Opolu, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Częstochowie, Sandomierzu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu i wielu innych. Występował na ponad 50-ciu międzynarodowych festiwalach muzyki organowej. Posiada nagrania telewizyjne, radiowe i płytowe. Płyta Bartosza Patryka Rzymana z muzyką Mariana Sawy wydana w 2011 roku dla AKTPRELABL została wyróżniona przez warszawskich krytyków muzycznych. Ostatnio artysta nagrał płytę z utworami „na żywo” z licznych koncertów muzycznych pt. DEO GRATIAS. Bartosz Patryk Rzyman był także uczestnikiem mistrzowskich kursów muzyki organowej w Niemczech prowadzonych przez wybitnych pedagogów. Jest także wokalistą a swój głos kształcił w Stuttgarcie. Należy do Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury oraz do koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta, a także do Towarzystwa Mariana Sawy w Skierdach k. Warszawy. Wydał również zbiór poezji pt. ESQUISSE. Jego wiersze znajdują się również w kilku almanachach poetyckich.

TERMINY:
01.01.2016