1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
01
STY
wieczór indyjski

Karolina Zaręba- instruktorka jogi, w Indiach mieszkała i zdobywała wiedzę o jodze oraz ajurwedzie. Opracowała program nauczania dla dzieci w otwartym ashramie Aurobindo, który wdrażany jest do dzisiaj. W Polsce prowadzi zajęcia jogi oraz założyła fundacj “Kreatywna Myśl”.
Atena Smolińska-Sell – instruktorka jogi, zakochana w Indiach i jej mieszkańcach. Prowadzi zajęcia yin yogi oraz z pasją gotuje indyjskie potrawy. Od pierwszego pobytu w Indiach wiedziała, że to kraj do którego musi i chce wracać. Razem z Karoliną prowadzi fundację “Kreatywana Myśl”.
Podróż odbyły w dn. od 8 do 24 marca 2013 r. i tak o niej napisały:

“Miłość do kultury indyjskiej oraz do jogi spowodowała, że postanowiłyśmy wyruszyć w daleką podróż do Indii, żeby skonfrontować nasze wyobrażenia z rzeczywistością. Sivananda Ashram – miejsce, gdzie można wziąć udział w warsztatach jogi, medytacjach, satsangach oraz uczestniczyć w karma joga, czyli pracy dla społeczności ashramu. Wokół skakały małpy, miejsce otoczone soczystą, dziką zielenią i niezwykle smaczne lokalne potrawy.
Po kilku dniach zmieniłyśmy stan i przeniosłyśmy się z Tamil Nadu do Kerali. Krętą, niebezpieczną drogą dotarłyśmy do przepięknej herbacianej doliny i zamieszkałyśmy w samym środku pól herbacianych, w miejscowości Munnar.Karmiłyśmy słonie, zwiedziłyśmy plantację przypraw i obejrzałyśmy niesamowity pokaz sztuki walki – Kalarippayattu.

Ostatnim etapem podróży było postkolonialne miasteczko z akcentem francuskim, Pondicherry.Odwiedziłyśmy lekarza ajurwedyjskiego, uczyłyśmy się gotować u tamilskiej wielopokoleniowej rodziny i zwiedzałyśmy. Wiemy na pewno, że Indie to kraj kontrastów, nie sposób zamknąć oczu na wiele problemów, ale wiemy też, że spotkałyśmy tam wspaniałych, otwartych ludzi, którzy zadziwiali nas niesamowitą życzliwością i radością życia. Namaste!”

Matrimandir – Świątynia Matki w Auroville

bohaterki wieczoru

była francuska kolonia Pondicherry, samochód Ambasador – nieprzemijająca ikona Indii i niezawodny środek transportu

TERMINY:
01.01.2013