1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
10
GRU
Wernisaż wystawy DOBRE to RZEMIOSŁO!
bezpłatne
18:30

Wernisaż wystawy DOBRE to RZEMIOSŁO!
10 grudnia, godz.18.30
Klub Pod Kolumnami, plac Św. Macieja 21, Wrocław

Fundacja OPEN MIND zaprasza na wernisaż wystawy „DOBRE to RZEMIOSŁO” podsumowującej kilka wspaniałych, inspirujących miesięcy pracy w ramach projektu Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło.
Salonik Klubu Pod Kolumnami będzie niczym skrzynia pełna skarbów, która odkryje przed Wami ponad 100 dowodów na to, że w każdym z nas drzemią nieograniczone możliwości twórcze. Wystarczy tylko chcieć.
Zobaczycie prace tworzone z sercem przez mistrzów i ich uczniów. Przykłady sztuki, rzemiosła i rękodzieła powstałe podczas warsztatów, m.in. biżuterii z miedzi, witraży techniką Tiffant’ego, kaligrafii, modystki, renowacji, garncarstwa, upcyklingu, decoupaqu, malowania a szkle, introligatorstwa, stolarstwa, rzeźby, eko diznajnu, haftu, koronczarstwa, tkactwa, czerpania papieru, marmoryzawania (ebru), zecerstwa, makramy, szkła artystycznego w różnych odsłonach, drzeworytu i innych.
Zachwycicie się dolnośląską kulturą, tradycjami i naszym regionalnym dziedzictwem. Powspominamy niezwykłe wycieczki szlakiem rzemiosła, rękodzieła, sztuki, legend, dolnośląskiego szkła artystycznego i użytkowego. Wizyty w pracowniach wrocławskich mistrzów rzemiosł i sztuki oraz wspaniałe, inspirujące rozmowy z nimi.
Zobaczycie prace, zdjęcia, filmy i posmakujecie wrocławskich smakołyków.
Wystawa czynna będzie do 30 grudnia 2021 r. Można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 21.00 w Saloniku Klubu Pod Kolumnami.
___________
Wernisaż i wystawa odbywają się w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
___________
Więcej informacji na:
https://dolnyslaskwita.pl/
https://www.facebook.com/dolnyslaskwita
https://www.instagram.com/dolny.slask.wita
___________
Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi, które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!
______
Organizator: Fundacja Open Mind
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

______

Podczas wernisażu 10.12.2021 będą obowiązywać  obostrzenia – możemy gościć zaledwie 50% publiczności. Do limitu tego nie wlicza się osób, które mają certyfikat szczepienia przeciw COVID-19. Jeśli  jesteście zaszczepieni i zechcecie okazać nam swój certyfikat przy wejściu na wernisaż, będziemy mogli sprawniej spełnić nałożone na nas ograniczenia. Jednocześnie informujemy, że nie skanujemy ani nie gromadzimy danych z okazywanych certyfikatów.
TERMINY:
10.12.2021
Godzina: 18:30