1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
10.2022
17
LIS
Polska. Warsztaty szwedzkiego tańca tradycyjnego
30 zł
12:00-14:00

Polska. Warsztaty szwedzkiego tańca tradycyjnego, w swojej historii związanego z dawnymi tańcami polskimi

Popularny i kluczowy w Szwecji tradycyjny taniec polski (po szwedzku polska) ponownie zyskał ostatnimi czasy bardzo dużą popularność na balfolkowych wydarzeniach w całej Europie. W Polsce powinien czuć się jak u siebie. Przedmiotem warsztatów jest podstawowa wersja tego tańca, najpopularniejsza i tańczona na festiwalach. W trakcie warsztatów rozpoznamy najważniejsze elementy tańca i w ułożony sposób przejdziemy od tańca chodzonego do wirowania. Zważać będziemy na komfortowe trzymanie, bezstresowe i pewne prowadzenie/podążanie, przewidywalność ruchu oraz zrozumienie się w parze. Tańce będą wielokrotnie prezentowane i objaśniane w kluczowych ich momentach. Zaplanowana ścieżka warsztatowa poprowadzi nas do uzyskania pewności, komfortu i swobody tańca nawet na ciasnych i zatłoczonych parkietach.

Warsztaty odbywają się w ramach obchodów 10lecia Chatki tańca, czyli wrocławskiego koła miłośników kultury tradycyjnej.

cena: 30 zł

 

O prowadzących:

Grupa “n obrotów” to pasjonaci tańców tradycyjnych, nierzadko mocno wirowych. Fascynują ich muzyczno-­taneczne tradycje północnej Polski oraz krajów, w których taniec polski przed wiekami się zadomowił w szczególności Szwecji i Francji. Wędrują w poszukiwaniu dawnych mistrzów tańca, gry i śpiewu. Sami też nie tylko tańczą, ale i muzykują. Regularnie prowadzą w Toruniu otwarte na wszystkich amatorów tańca zabawy taneczne, czyli potańcówki. Swoją pasją i umiejętnościami dzielą się z innymi w czasie prowadzonych warsztatów. Na scenę wychodzą z miniaturami tanecznymi bazującymi na tradycyjnych krokach ubierając w sceniczne słowa to, co się w głębi tańca wydarza, zachęcając tym i inspirując do wyjścia na parkiet. A sięgają do korzeni w poszukiwaniu dopieszczonego przez wieki, eminentnego i wytwornego piękna.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty prowadzone w Klubie Pod Kolumnami oraz na pozostałe wydarzenia w ramach 10lecia Chatki Tańca (więcej informacji na stronie wydarzenia na fb i na stronie Chatki Tańca)

 

TERMINY:
17.11.2018
Godzina: 12:00-14:00

Zapisy na warsztaty: chatka.tanca@gmail.com