1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2019
Warsztaty tańca irlandzkiego dla początkujących – dzieci, młodzież i dorośli
18:00 - 19:00, 19:15

Małgorzata Szarycz
fot. Marcin Bacia
Taniec irlandzki dla dzieci (7-14 lat)
w programie zajęć:
-rytmika
-ćwiczenia ogólnorozwojowe
-nauka podstawowych kroków tanecznych
-praca w grupie
czas trwania zajęć: 60 min.
opłaty:
80 zł/m-c w karnecie
140,00 zł/m-c w przypadku rodzeństwa
30 zł pojedyncze zajęcia

Taniec irlandzki dla młodzieży i dorosłych (od 15 lat)
w programie zajęć:
-ćwiczenia kondycyjne i stabilizujące sylwetkę
-nauka podstawowych tańców solowych
-tradycyjne tańce grupowe „ceili”
czas trwania zajęć: 75 min.
opłaty:
100 zł/m-c w karnecie (młodzież ucząca się i studiująca 5% zniżki czyli 95 zł)
80 zł/m-c w karnecie ceili teams
35 zł pojedyncze zajęcia

kontakt i informacje:
www.taniec-irlandzki-wroclaw.pl
www.facebook.com/irishspin
irishdance.spin@gmail.co
tel. 793 422 130

zapisy:
info@kolumny.art.pl
www.facebook.com/kolumny
tel. 71/322 95 38

Podczas zajęć poznamy podstawowe kroki tradycyjnych i nietradycyjnych tańców grupowych tańczonych w rytmie reela i jiga.
Na warsztaty prosimy przynieść wygodny strój niekrępujący ruchów, obuwie z lekką podeszwą, oraz także wodę do picia.

O prowadzącej:

Małgorzata Szarycz swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 6 lat w grupach baletowych w Arabesce, Operze oraz Operetce Wrocławskiej. W 2003 roku odnalazła swoją pasję: taniec irlandzki. Na początku była związana ze szkołą tańca UaNiall która została przekształcona w szkołę Rince na Colman. Na przestrzeni lat uczestniczyła w wielu pokazach oraz brała udział w międzynarodowych zawodach w tańcu irlandzkim w Wiedniu, Bremie, Salzburgu, Pradze, Gdańsku i Warszawie..
Pod kierunkiem szkoły tańca ISTA, w kwietniu 2017 roku wystąpiła na Mistrzostwach Świata w tańcu irlandzkim w Dublinie.

 

Małgorzata Szarycz
fot. Feisphoto
Od lat związana z wrocławskim środowiskiem tańca irlandzkiego. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej – Wydział Podstawowych Problemów Techniki. Jest wielokrotną medalistką międzynarodowych zawodów w tańcu irlandzkim „Feis”. Swoją pasję przekazuje innym już o 10 lat na warsztatach tanecznych oraz festiwalach artystycznych (SLOT art festiwal).
W czerwcu 2015 uzyskała tytuł zawodowy „instruktor tańca” w WS EwS. W 2016 r. we Wrocławiu założyła szkołę tańca irlandzkiego Irish Spin.
W połowie września br. Małgorzata Szarycz otrzymała informację ze światowej komisji tańca irlandzkiego An Coimisiún Le Rincí Gaelacha – najstarszej na świecie organizacji zrzeszającej tancerzy, nauczycieli, sędziów i egzaminatorów – o pozytywnym wyniku egzaminu, który odbył się w czerwcu w Dublinie. Tym samym stała się jednym z trzech nauczycieli w Polsce, którzy mogą się poszczycić posiadaniem takiego certyfikatu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

warsztaty podczas SLOT-u w Lubiążu
fot. Małgorzata Szarycz

Międzynarodowy certyfikat TCRG
Światowa komisja tańca irlandzkiego An Coimisiún Le Rincí Gaelacha jest najstarszą organizacją zrzeszającą tancerzy, nauczycieli, sędziów i egzaminatorów. Komisja tańca irlandzkiego organizuje egzaminy taneczne dla dzieci i młodzieży, mistrzostwa świata w tańcu irlandzkim, a także egzaminy nauczycielskie i sędziowskie.
Poziom utrzymywany przez komisję jest bardzo wysoki. Należy spełnić wiele kryteriów zanim podejdzie się do egzaminu. Nie chodzi tylko o zaświadczenie lekarskie, ale także o rekomendacje innego nauczyciela, przedstawiciela państwowego lub osoby wysoko postawionej w organizacji rządowej lub pozarządowej. Wymagania egzaminacyjne obejmują: teorię tańca (dogłębna wiedza na temat tradycyjnych tańców grupowych ‚ceili’), wiedzę muzyczną, umiejętności taneczne, a także umiejętności nauczycielskie. Egzaminy zwykle trwają trzy dni i odbywają się kilka razy do roku na całym świecie.
Aktualnie w Polsce poza Małgorzatą jest jeszcze dwóch nauczycieli: w Trójmieście i Warszawie.
Certyfikat TCRG pozwala nauczycielowi zgłaszać swoich uczniów na międzynarodowe zawody tańca irlandzkiego w tym na mistrzostwa Europy, które są jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw świata. Dodatkowo nauczyciel może współorganizować zawody lub egzaminy taneczne w swoim regionie.
Organizacja kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci dlatego każdego nauczyciela obowiązują jasno określone procedury i zasady pracy z dziećmi.
W połowie września Małgorzata otrzymała informację o pozytywnym wyniku egzaminu, który odbył się w czerwcu w Dublinie. Pozwoliło to jej na zarejestrowanie się jako aktywny nauczyciel. Na tegorocznych mistrzostwach Europy w Gdyni (04-05.11) uczniowie Małgorzaty Szarycz wezmą udział udział w kwalifikacjach do mistrzostw świata w kategorii ‚ceili – senior ladies’.

TERMINY:
01.01.1970
Godzina: 18:00 - 19:00, 19:15