1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
01
STY
VIII Superkoncert gitarowy

Koordynatorem artystycznym Superkoncertów gitarowych jest Anna Pietrzak

Program koncertu
Cz. I
Paulina Mróz
Jan Sebastian Bach – Suita I na wiolonczelę BWV 1007
– Prélude
– Sarabanda
– Menuet I i II
Carlo Domeniconi – Wariacje na temat pieśni anatolijskiej

Dominika Białostocka
Jorge Cardoso – Suite de los Mita cz. IV

Duet Paulina Mróz i Adam Kimak
Maximo Diego Pujol – Nubes de Buenos Aires
Astor Piazzolla – Zita

Cz. II
Jasiu “Fifi” Schneider Gitara + Elvisowo Nr 1.
w składzie:
Irek “Pióro” Nowacki (perkusja),
Ola Osiecka (skrzypce),
Marek Waszczynski (gitara),
Jarek Pawlicki (bas)
W ich wykonaniu usłyszeliśmy standardy roc’n’rollowe,country i inne

DOMINIKA BIAŁOSTOCKA
wrocławianka, naukę gry na gitarze rozpoczęła w wieku 11 lat; w roku 2003 ukończyła studia na wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie gitary klasycznej (prof. Piotr Zaleski/mgr Marek Zieliński). Swoje umiejętności doskonaliła także podczas licznych kursów gitarowych u wybitnych indywidualności muzycznych z całego świata. Jest laureatką wielu nagród na konkursach gitarowych w Polsce oraz za granicą.
Dominika koncertowała jako solistka oraz członek zespołu w wielu miastach Polski oraz w krajach Europy (Niemcy, Francja, Austria, Włochy). Jako uczennica liceum była stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury i Sztuki. Nagrała również płytę kompaktową w towarzystwie argentyńskiego gitarzysty i kompozytora Jorge Cardoso (SUITE DE LOS MITA – I).
Jest autorką wielu transkrypcji i opracowań na gitarę. Od roku 1999 zajmuje się działalnością pedagogiczną. Współpracuje z zespołami wykonującymi różne gatunki muzyczne (klasyka, folk, reggae, muzyka popularna).

PAULINA MRÓZ
To rodowita tuchowianka. Dyplomantka PSM II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie gitary Anny Pietrzak. Swoją życiową przygodę z gitarą rozpoczęła w wieku dziewięciu lat, a zamiłowanie do muzyki, jak twierdzi, wyniosła z rodzinnego domu. Pasjonuje ją także muzyka jazzowa, bluesowa, rockowa oraz electro. Przyznaje się do wielu muzycznych inspiracji, wymieniając m.in. Pata Metheny’ego, Carlosa Santanę, Steve’a Vaia, a w gatunku elektro – Infected Maschrooms.
Paulina zajmuje się także profesjonalnie modelingiem, w którym odnosi znaczące sukcesy.
W maju 2012 zdobyła tytuł Miss Wrocławia, a następnie została finalistką Miss Polonia 2012. Jest także tegoroczną finalistką konkursu Foto Models Poland.

ADAM KIMAK
Tegoroczny dyplomant w klasie Amelii Golemy PSM II st.im. Ryszarda Bukowskiego

JASIU “FIFI” SCHNEIDER
Ur. w 1971 roku w Wiedniu. Uczył się instrumentu w Musikschule Wien, Hernals u dr Georga Huppmanna w klasie gitary klasycznej. Do Polski przyjechał na studia matematyki teoretycznej na Uniwersytecie Wrocławskim Po ich ukończeniu zajął się szeroko zakrojoną działalnością propagującą gitarę klasyczną. Przez swoją firmę “Rosetti” w latach 1995-2002 (współ)organizował kilkaset koncertów gitarowych we Wrocławiu i innych miastach Polski. (Między innymi ogólnopolski cykl „Magia Strun” a także w klubie “Pod Kolumnami” – cykl koncertów pod nazwa “Superkoncerty Gitarowe”, łączące muzykę klasyczna, flamenco i jazz). Był współinicjatorem i podstawowym organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Gitara + ( lata: 1998, 1999, 2000). Wydawca akademickiego kwartalnika “GITARA” pod red. Krzysztofa Nieboraka.
Jest autorem różnych miniatur pisanych na gitarę klasyczną które bywały w latach 90-tych ub.wieku wykonywane przez znanych gitarzystów. Sam jako gitarzysta występował tylko okazjonalnie.
Obecnie jest doktorantem na wydziale Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej.
Zachęcony przez znajomych do wznowienia własnego artystycznego życia w roku 2013 wraz z kolegą Irkiem “Pióro” Nowackim rozpoczęli nowe przedsięwzięcie artystyczne pod nazwą Elvisowo Nr 1 z programem złożonym ze znanych standardów rock ‘n’ roll -owych, country i nie tylko. Do udziału w tym projekcie zaprosili wrocławskich muzyków.

TERMINY:
01.01.2013