1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
16
MAR
VII Superkoncert gitarowy

Kacper Mroczek pochodzi z Oleśnicy. Naukę gry na gitarze rozpoczął w 2003 r. w PSM I st. im Fryderyka Chopina w Oleśnicy pod kierunkiem Anny Pietrzak. Obecnie jest uczniem IV klasy PSM II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie tego samego pedagoga. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów takich jak: Marcin Dylla, Zoran Dukic, Łukasz Kuropaczewski, Thomas Müller-Pering i Aniello Desiderio. Od 2012 r. jest studentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.

Osiągnięcia:
2012 – finał Ogólnopolskich Przesłuchań uczniów szkół muzycznych II st. organizowanych przez CEA
2010 – wyróżnienie – Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy „Gitaromania” w Jeleniej Górze
2009 – II miejsce – Ogólnopolski Konkurs Gitarowy „Gitara Viva” w Kielcach
2008 – I miejsce – X Dolnośląski Konkurs Gitarowy w Kłodzku, grupa do lat 17
2008 – II miejsce – Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych szkół muzycznych I stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej, kategoria duetów, duet z klarnecistą
Jakubem Wójcikiem
2008 – III miejsce – Ogólnopolski Konkurs Gitarowy im. Aleksandra Tansmana w Kępnie, gr. do lat 16
2008 – II miejsce – Ogólnopolski Konkurs Gitarowy im. Aleksandra Tansmana w Kępnie, w kategorii zespołów kameralnych, duet z klarnecistą Jakubem Wójcikiem.
2007 – I miejsce – IX Dolnośląski Konkurs Gitarowy w Kłodzku, kategoria zespołów kameralnych-kwartet gitarowy

Program:
Heitor Villa – Lobos – Etiuda 11
Johann Kaspar Mertz – Fantazja węgierska
Mauro Giuliani – Grand Overture op 61
Aleksander Tansman – Wariacje na temat Skriabina

„Wrocław Tango Quintet”

Skład
Michalina Gąsior – fortepian
Michał Jakubowski – gitara
Konrad Konieczny – kontrabas
Janek Mleczko – skrzypce
Mateusz Kwapień –akordeon

Zespół powstał z inicjatywy Mateusza Kwapienia przy wrocławskiej akademii muzycznej w 2011 roku. Składa się z studentów akademii, często nagradzanych na indywidualnych konkursach instrumentalnych. Muzycy preferują różne style muzyczne poczynając od muzyki barokowej, klasycznej, jazzowej i swingowanej, na współczesnej i awangardowej skończywszy. Projekt zespołu ma na celu, nowe i twórcze interpretowanie tang słynnego kompozytora Astora Piazzolli. W 2011 cenne wskazówki zespół uzyskał dzięki znakomitemu jazzmanowi Piotrowi Dziubkowi. „Wrocław Tango Quintet” pracuje nad warsztatem improwizacji i świadomością głębokich treści tang. Dotychczas jednym z najważniejszych występów zespołu, był ten podsumowujący Głogowskie Spotkania Jazzowe, gdzie obecny na widowni Leszek Możdżer podsumował grę zespołu jako głęboką, pełną ekspresji i dobrze rokującą na przyszłość. W repertuarze „Wrocław Tango Quintet” znajdą się utwory znane, (Primavera Portena, Soledad), ale także mało popularyzowane (Mumuki, Tango del Diablo). Gra zespołu uznawana jest za klimatyczną i wręcz klubową. Jak to bywało w restauracjach, w których do tanga tańczyli ludzie pragnący ulgi dla zranionych serc, tak też młody wrocławski zespół ma do opowiedzenia historię malowaną często ostrymi, bolesnymi i przenikliwymi dysonansami, jak również łagodnymi pełnymi wdzięku i uroku muśnięciami klawiatur i strun. W tych utworach jest życie, w którym można odnaleźć cząstkę siebie. „Wrocław Tango Quintet” przyjeżdża do miejsc, w których koncertuje z myślą poruszenia serc.

Program:
Verano Porteno
Invierno Porteno
Contrabajjissimo
Mumuki
Primavera Portena
Soledad
Michelangelo
Wszystkie utwory są kompozycjami Astora Piazzolli

 

TERMINY:
16.03.2013