1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12.2018
07
GRU
Teatr Pod Kolumnami
18:10 - 21:00

WARSZTATY PANTOMIMY – ZAPISY!

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy, roczny cykl warsztatów pantomimy od podstaw w Klubie Pod Kolumnami. Zajęcia skierowane są dla osób, które chciałyby poznać sztukę pantomimy, „poruszyć się” i spędzić czas w sposób twórczy!

Program zajęć obejmuje m.in.:
*ukształtowanie świadomości ciała;
*plastykę ciała;
*technikę pantomimy;
*budowanie postaci w oparciu o ruch;
*elementarne zadania aktorskie.

KTO MOŻE DOŁĄCZYĆ DO GRUPY?
Wszystkie osoby od 16 roku życia – uczniowie gimnazjum, liceum, studenci, absolwenci oraz wszystkie osoby zainteresowane poznaniem teatru ruchu i pantomimy.

KIEDY I GDZIE?
Klub Pod Kolumnami przy pl. św. Macieja 21
w każdy czwartek w godzinach:
18.10-19.25- warsztaty pantomimy
19.30-21.00 forum dyskusyjne – twórcze i świadome Ja (1 raz w miesiącu);
Rozpoczęcie zajęć 5 października!

OPŁATY:
70 zł/m-c. (płatne na 1 zajęciach w miesiącu)
25zł – pojedyncze zajęcia
*Udział w zajęciach po raz pierwszy zwalnia z opłat!!!

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia zawierające: dane osobowe oraz krótką informację o sobie prosimy przesłać na adres: biuro@fundacjapantomima.pl w tytule maila wpisując „Warsztaty Pantomimy”.
Więcej informacji pod numerem tel.: 796 389 485 / 880 149 132 lub w klubie,
e-mail: info@kolumny.art.pl, tel. 71/322 95 38

Więcej informacji można znaleźć:
• na stronie : www.fundacjapantomima.pl
• facebooku Fundacji Pantomima

ZAPRASZAMY DO TWÓRCZYCH POSZUKIWAŃ I NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ!

Zajęcia z pantomimy w Klubie Pod Kolumnami mają swoją długą tradycję. Fundacja Pantomima, która powstała w listopadzie 2011 roku we Wrocławiu od początku swojego istnienia związana jest z naszą placówką. Jej pedagodzy – Magdalena Hardziej, Katarzyna Łuczyńska i Paulina Chrzan 01.10.2 013r założyły „Teatr Pod Kolumnami” – wrocławski teatr pantomimy młodych, w który zrealizowały kolejno szereg premier: „Muzeum” (2014) w reż. M. Hardziej i K. Łuczyńskiej; „Ławeczka” (2015) reż. Magdalena Hardziej; „Intrygi Arlekina” (2015) reż. K. Łuczyńska; „Dzieło” (2016) reż. Magdalena Hardziej; „Wnętrze” (2016) reż. K. Łuczyńska; „W Blasku Cienia” (2017) reż. K. Łuczyńska; „RYT” (2017) reż. M. Hardziej. Zespół był wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich festiwalach m.in. Festiwalu Małych Form Teatralnych ARLEKINADA, Przekręt, Chochoł i innych. Wielu członków zespołu TPK otrzymało nagrody główne i wyróżnienia za wybitne kreacje aktorskie. Więcej o historii zespołu można przeczytać na stornie: www.fundacjapantomima.pl

Prowadzący:

Magdalena Hardziej, aktorka, reżyserka, instruktorka teatralna, animatorka kultury. Współzałożycielka i pedagog zajęć ruchowych, reżyserka spektakli w Teatrze Pod Kolumnami -teatrze pantomimy młodych. Aktorka FreeMotion Group, występuje też na scenie WCTD, gdzie gra w spektaklach repertuarowego teatru dla dzieci. Uczestniczka różnorodnych warsztatów w Polsce i za granicą, z zakresu pantomimy, tańca i teatru ruchu. Pomysłodawczyni, koordynator i pedagog wielu projektów edukacyjnych i artystycznych m.in. „Karpacka Pracownia Pantomimy”, „ Akademia Małego Mima”, „Świadomi siebie”. Wieloletni i doświadczony pedagog zajęć animacyjnych i teatralnych współpracujący z wieloma placówkami oświatowymi. Z wykształcenia magister filologii polskiej, specjalności teatrologicznej na Uniwersytecie Wrocławskim, absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu o specjalizacji pantomima, absolwentka Studia Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego. Wiceprezes i współzałożycielka Fundacji Pantomima, koordynatorka wielu projektów edukacyjnych i artystycznych. Reżyserka spektakli w teatrach dziecięcych, autorka scenariuszy.

mgr Katarzyna Łuczyńska, animator kultury, instruktor teatralny, aktor-mim, współzałożycielka i Prezes Fundacji Pantomima. Realizuje autorskie projekty artystyczne, edukacyjne oraz animacyjne w zakresie pantomimy i teatru z dziećmi, młodzieżą i studentami. Reżyseruje spektakle „Małego Teatru Pod Kolumnami”, „Małej Akademii Teatralnej”, teatru dziecięcego we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka, współprowadziła młodzieżowo-studencką grupę „Teatr Pod Kolumnami”, gdzie wyreżyserowała kilka spektakl. Pracuje ze studentami pantomimy w SKIBIE. Aktorka FreeMotion Group oraz aktorka na scenie WCTD, gdzie gra w spektaklach repertuarowego teatru dla dzieci. Z wykształcenia absolwentka polonistyki i teatrologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz specjalizacji pantomimicznej w SKIBIE, adept Studia Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, uczestniczka i organizator wielu kursów z zakresu pantomimy i teatru w kraju i za granicą.

mgr Paulina Chrzan – psycholog, teatrolog.
Fundacja Pantomima powstała w listopadzie 2011 roku we Wrocławiu. Założyła ją grupa pasjonatów, entuzjastów, praktyków oraz teoretyków pantomimy i innych form teatru ruchu, dla których punkt wyjścia stanowi ciało, by wspólnie budować mosty między praktykami i teoretykami oraz z powodzeniem wspierać, inicjować i dokumentować działalność artystyczną, naukową oraz edukacyjną w zakresie swoich pasji. Fundacja realizuje autorskie projekty animacyjno-edukacyjne w zakresie pantomimy. Więcej na: www.fundacjapantomima.pl

TERMINY:
07.12.2017
Godzina: 18:10 - 21:00