1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
06.2022
20
MAJ
Superkoncert gitarowy

Artur Koza
student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie gitary prof. Piotra Zaleskiego. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku siedmiu lat. W 2011 roku ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie p. Małgorzaty Małeckiej-Fabiś.
Swoje umiejętności doskonalił także pod kierunkiem Bernarda Hebba, Finna Sviat, Dale Kavanagh, Andreasa Lieberga, Marka Zielińskiego.
Występuje solo oraz w różnych składach kameralnych (od duetu do sekstetu włącznie). W maju 2010 wystąpił z recitalami w Maroku promując twórczość Fryderyka Chopina.
Jest laureatem licznych nagród zdobytych w konkursach gitarowych odbywających się m.in. w Trzęsaczu, Kielcach.

Katarzyna Krawczyk
urodziła się w Oławie w 1991 roku. Jako dziecko uczyła się gry na pianinie, w 2007 roku skończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. Jadwigi Szajny-Lewandowskiej w Oławie, w klasie gitary Kamila Bartnika. Uczennica Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego, w klasie Anny Pietrzak i studentka filologii angielskiej, uczennica Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Zbigniewa Czwojdy,

Tymoteusz Para
ur. w 1992 roku, edukację muzyczną rozpoczął w wieku 5 lat. Początkowo były to zajęcia ogólnomuzyczne, dwa lata później zaczął grać na gitarze w Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w klasie Bogumiły Maternik. W 2006 roku dostał się do Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego, gdzie najpierw kształcił się pod kierunkiem Jana Prochownika, następnie Anny Pietrzak. Obecnie jest w klasie dyplomowej. Student Politechniki Wrocławskiej.

Tomasz Grabowy
Pierwszym znanym zespołem współtworzonym przez muzyka był kwartet “Funky Groove”(od 1994roku). Z formacją tą brał udział we wszystkich polskich festiwalach jazzowych (Jazz Jamboree, Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą i in.). Od 1995 rok Tomasz Grabowy jest członkiem grupy Walk Away. Pod tym szyldem muzyk odbył wiele tras koncertowych z gwiazdami jazzu światowego formatu: Mino Cinelu, Frank Gambale, Erick Marienthal, Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown,Bob Malach. Jako niezależny muzyk współpracował również z : Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Krystyną Prońko, Dave Samuels (ex Spyro Gyra), Henry McCoullough( ex Joe Cocker).
Z tym ostatnim brał udział w trzech trasach koncertowych na terenie Irlandii. Obecnie Tomasz Grabowy występuje także w wielu projektach Zbigniewa Lewandowskiego : Mike Russel Band, MFA Kera Band, Krzysztof Puma Piasecki -“Wild Cats”. Najnowszym projektem z udziałem muzyka jest zespół Zbyszka Jakubka(ex Walk Away), “Trio
Artura Lesickiego” oraz autorski projekt ( wraz z Miłoszem Rutkowskim) – Vibraslap.
Od wieku lat Tomasz Grabowy zajmuje czołowe miejsca w ankietach fachowych czasopism muzycznych ( m.in.: nagroda w kategorii Najlepsza Sekcja Rytmiczna oraz Płyta Roku 2002 – Go to Chechua Mountain- Funky Groove -ankieta magazynu Gitara i Bas, oraz tytuł najlepszego zespołu jazzu elektrycznego – Funky Groove- w ankiecie czasopisma Jazz Forum 2003.
Od wielu lat prowadzi warsztaty muzyczne między innymi w Bolesławcu – Blues nad Bobrem. Od 2006 roku jest nauczycielem w klasie gitary basowej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej

Program koncertu:

I Artur Koza

Stanisław Mroński – Mazurek VI
Jan Sebastian Bach – Gavotte I & II z Suity a-moll BWV 995
Heitor Villa-Lobos – Etiuda nr7
Manuel Maria-Ponce – Sarabanda i Giga z Suity a-moll
Manuel Maria-Ponce – Theme, varie et finale

II Katarzyna Krawczyk i Tymoteusz Para

1. Lullaby of Birdland słowa – George David Weiss
muzyka – George Shearing

2. Cry me a river słowa i muzyka – Arthur Hamilton

3. Dream a little dream of me słowa – Gus Kahn
muzyka – Fabian Andre, Wilbur Schwandt

4. Oczy przezroczyste słowa – Jeremi Przybora
muzyka – Jerzy Wasowski

5. Chega de Saudade słowa – Vinicius de Moraes
muzyka – Antonio Carlom Jobim

III. Tomasz Grabowy – kompozycje własne.

TERMINY:
20.05.2012