1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
06.2022
24
MAR
Superkoncert gitarowy

Wykonawcy:

KLASYKA
Antoni Tomaszewski- gitara
FLAMENCO
Jacek Pawlikowski – gitara
Krzysztof Orłowski – cajon (gościnnie)
JAZZ
Artur Lesicki – gitara
Anna Kłys -wokal

Antoni Tomaszewski
urodził się 14 kwietnia 1998 r. we Wrocławiu. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku pięciu lat w ognisku muzycznym, gdzie jego pierwszym nauczycielem gitary był Wiesław Michalski. Naukę kontynuował w PSM I st. pod kierunkiem Agaty Furmanowskiej, a obecnie jest uczniem drugiej klasy PSM II st. w klasie Waldemara Gromolaka. Antoni regularnie uczestniczy w kursach i warsztatach, kształcąc swoje umiejętności pod okiem wybitnych gitarzystów i pedagogów. Potwierdzeniem jego talentu jest jedenaście nagród zdobytych na konkursach w Sanoku, Kłodzku, Warszawie, Tomaszowie Mazowieckim, Velbert (Niemcy) i Rybniku. W lutym br. Antoni zdobył II nagrodę (w grupie starszej) oraz tytuł „Wielkiego Gitaromaniaka” na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym im. Łukasza Pietrzaka w Cieplicach. Antoni Tomaszewski jest od 2008 roku stypendystą Prezydenta Miasta Wrocławia.

Jacek Pawlikowski
(ur. 1979) jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, architektem oraz gitarzystą flamenco. Na gitarze gra od 1995 roku, początkowo klasycznej i akustycznej, następnie flamenco. Przez wiele lat zajmował się akompaniamentem – najpierw do śpiewu w kilku składach muzycznych, później występował solo, grając i śpiewając utwory Leonarda Cohena. W 2004 skoncentrował się na grze i rozpoczął swoją edukacje flamenco (warsztaty i lekcje u Gerardo Nuneza i El Carbonero). W 2005 roku wyjechał do Madrytu, gdzie m.in. brał udział w zajęciach w szkole flamenco Amor de Dios. W 2006 roku otworzył wraz z tancerką Agatą Makowską Szkołę Flamenco Suenos przy Operetce Dolnośląskiej, którą współprowadzili do 2010 roku. W tym samym czasie wraz z gitarzystą flamenco Jakubem Aniśko, Agatą Makowską i skrzypkiem BartoszemBokunem stworzył zespół FlamencoMagia, który w zmieniającym się składzie (Janina Kulmatycka, Maria Latos-Grażyńska, Joel Tait), koncertował do 2011 roku. Obecnie współpracuje z wrocławskimi muzykami klasycznymi i flamenco przy kilku projektach muzycznych, jednocześnie rozwijając swój solowy projekt FlamencoMaquia, który jest połączeniem muzyki i ilustrujących ją krótkometrażowych filmów wyświetlanych podczas koncertów.

Krzysztof Orłowski
muzyk, aranżer, kompozytor, realizator dźwięku. Członek rozlicznych formacji jazzowych i rockowych. Kierownik muzyczny programu telewizyjnego TVP I “Variete na dwa fortepiany”. Twórca zespołu GITANA. Współpracował z takimi zespołami jak Perfect, Nurt, Romuald&Roman, Big Band Polskiego Radia. Akompaniator popularnych artystów, m.in. grupy wokalnej “Partita”, kabaretu “Salon Niezależnych, Andrzeja Dąbrowskiego, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Bogusława Meca, Grażyny Łobaszewskiej, Ireny Jarockiej, Izabeli Trojanowskiej, Maryli Rodowicz. Laureat Jazzu Nad Odrą (grupa „Świadectwo Dojrzałości”).

Artur Lesicki – gitarzysta, kompozytor, uprawia różne gatunki muzyki – głównie jazz. Współlider czołowej polskiej grupy jazzu elektrycznego Funky Groove, według magazynu Jazz Forum najlepszego zespołu jazzu elektrycznego roku 2003 i 2004. Pierwsza płyta grupy wydana przez światowy koncern PolyGram (obecnie Universal), niedługo po polskiej premierze została umieszczona w światowym katalogu firmy. Gitarzysta prowadzi też własny akustyczny zespół – Artur Lesicki Acoustic Harmony z którym nagrał dwie autorskie płyty. Współpracując z wieloma wybitnymi indywidualnościami polskiego jazzu i muzyki rozrywkowej występował na wszystkich liczących się festiwalach jazzowych: Jazz Jamboree, Summer Jazz Days, i in. a także wielokrotnie za granicą. Pracuje jako muzyk sesyjny wspomagając gwiazdy polskiej muzyki pop, jak również nagrywając dla potrzeb filmu i teatru. Od wielu lat prowadzi działalność dydaktyczną wykładając na warsztatach muzycznych, oraz ucząc we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
www.arturlesicki.pl

Ania Kłys niezwykle uzdolniona artystka młodego pokolenia. Jest wokalistką, kompozytorką oraz autorką tekstów. Z muzyką zaprzyjaźniona od dziecka. Półfinalistka pierwszej edycji programu x-factor (2011). Ania otrzymała ofertę współpracy z Krzysztofem Kiljańskim, która zaowocowała gościnnym udziałem na jego płycie z nowatorskimi aranżacjami piosenek Jonasza Kofty. Ujmuje ciepłą a zarazem silną barwą głosu i ciekawą interpretacją piosenek. Inspirację odnalazła w takich wykonawcach jak India Arie, Jill Scott, Erykah Badu, Kayah, Poluzjanci, Jamie Cullum. Towarzyszą jej doświadczeni muzycy, mający na koncie kilka lat aktywnej działalności na scenie muzyki rozrywkowej i jazzowej. Obecnie Ania jest w trakcie kompletowania materiału na jej pierwszą autorska płytę, gdzie znajdziemy elementy jazzu, soulu oraz popu.

Koordynacja i prowadzenie koncertu: Anna Pietrzak

TERMINY:
24.03.2012

Rejestracja na wystawę nie jest potrzebna. Przyjdź w podanych godzinach.

Wszelkie pytania pisz na: rezerwacja@kolumny.art.pl