1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
24
WRZ
Spektakl pt. mOralność pAni dUlskiej akt 4.

Premiera spektaklu miala miejsce siedem lat temu, we wrocławskim Pałacyku a ówczesna obsada to głównie studenci filologii polskiej. W póżniejszym czasie, już w nowej obsadzie, spektakl wstawiany był między innymi na wrocławskich uczelniach – Politechnice, Uniwersytecie Przyrodniczym, Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Medycznej, a także w Opolu na tamtejszym Uniwersytecie. W ramach Akademickiej Sceny Artystycznej ASA na stałe zagościł ponownie we wrocławskim Pałacyku.

Teatr Niechciany działał pod egidą Zreszenia Srudentów Polskich i skupiał wokół siebie miłośników-amatorów teatru. Repertuar teatru obejmował przeważnie komedie, ale nie stronił też od bardziej dramtycznych i absurdalnych form tearalnych. Między innymi na podstawie tekstów Ireneusza Iredyńskiego powstała sztuka “Krótka rozprawa między nami”, na bazie “Balladyny” teatr wystawiał “Rozgniecione maliny”.

Obecny skład grupy wystawiającej Moralnośc Pani Dulskiej to w dalszym ciągu amatorzy – pasjonaci teatru. Spektakl ma charakter kabaretowy, nawiązuje też do teatru absurdu. Bardzo ważnym elementem inscenizacji jest muzyka, która niejednokrotnie stanowi komentarz do wydarzeń przedstawianych na scenie. Warto dodać, iż przedstawienie nie do końca tworzy teatralną iluzję, widzowie mogą mieć wrażenie prawdziwego uczestnictwa w wydarzeniach, są między innymi zaproszeni przez aktorów do domu Anieli Dulskiej, czyli do sali teatralnej. Spektakl nie ogranicza się tylko do sceny w sali teatralnej.
Występują:
Małgorzata Zujewicz, Tomasz Kocowski, Andrzej Pawlak, Anna Furtak, Paulina Orłowska, Anna Kozioł, Hanka Lewicka, Natalia Borusiewicz, Katarzyna Zujewicz

TERMINY:
24.09.2011