1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
10.2022
01
MAR
-
13
CZE
RÓŻnE teksty ćWICZ – konkurs na interpretację tekstów T. Różewicza

Z okazji setnej rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na konkurs pod nazwą „RÓŻnE teksty ćWICZ” – skierowany do amatorów poezji, twórczości Różewicza i pasjonatów aktorstwa. Pierwszy etap przedsięwzięcia, to konkurs na najlepszą interpretację tekstów Różewicza. Polega on na przesłaniu nagrania wideo z interpretacją aktorską dzieła lub jego fragmentu napisanego przez wyżej wymienionego autora. Profesjonalne jury złożone z zawodowych aktorów oceni nadesłane prace i wyłoni 7 zwycięzców.

Na wyłonionych z konkursu czekają nagrody: -100 zł (na 100-lecie urodzin Różewicza), udział w 6-dniowych warsztatach aktorskich (warsztaty złożone z: ćwiczeń dykcji, emisji głosu i poprawnej wymowy, ćwiczeń integrujących powstającą grupę teatralną, pracy nad interpretacją tekstu i poprawieniem interpretacji wyłonionych fragmentów) oraz udział w spektaklu wieńczącym projekt, w którym autorzy konkursowych prac staną na scenie z zawodowymi aktorami. W razie możliwości w spektaklu weźmie udział muzyk, który stworzy oprawę muzyczną i udoskonali pokaz. Spektakl finałowy odbędzie się w sali Klubu pod kolumnami, w wypadku sytuacji pandemicznej na skwerze przy pl. św. Macieja.

Skład jury aktorskiego i jednocześnie aktorów biorących udział w końcowym pokazie: Agata Kucińska (Wrocławski Teatr Lalek, współpracuje z Teatrem Capitol), Maciej Kowalczyk (Wrocławski Teatr Współczesny) i Piotr Misztela (współpracuje z Teatrem Polskim we Wrocławiu).

Zapraszamy serdecznie do nadsyłania nagrań w formacie mp4 na adres konkurs.rozewicz@gmail.com w terminie od  1.03.2021 do 13.06.2021

Harmonogram:
– 1 marca 2021- 13 czerwca  – przyjmowanie zgłoszeń do konkursu
– 14- 19 czerwca – obrady jury
– 20 czerwca – rozstrzygnięcie konkursu
– 20 czerwca- 2 lipca – stworzenie scenariusza spektaklu z włączeniem nagrodzonych fragmentów i dopełnieniem innymi tekstami
– 3-8 lipca – warsztaty dla laureatów
– 9 lipca, godz. 18:00 – prezentacja przygotowanego spektaklu podczas finisażu wystawy „Raport Ocalonego” /skwer na pl. św. Macieja/

Regulamin konkursu

Niezbędne załączniki:

_________________________________________________________

INFORMACJA O WYNIKACH

Jury w składzie Marek Korzeniowski, Piotr Misztela i Maciej Kowalczyk po obejrzeniu wszystkich nadesłanych zgłoszeń konkursowych pragnie poinformować o werdykcie. Laureatami konkursu zostają:

 

Arleta Łuczak – “Białe małżeństwo” – za mocny emocjonalny wydźwięk

Rafał Majewski – “Moja córeczka” – za refleksję pełną melancholii

Adrianna Mruk – “Przyszli żeby zobaczyć poetę” – za lekkość w poszukiwaniu dojrzałości poety

Paweł Romaszewski – “Przyszli żeby zobaczyć poetę” – za prostotę i konkret w wyrażeniu sensu

Zosia Puzio – “Od jutra się zmienię” – za aktywny przekaz dylematu zmiany

Mikołaj Pluta – “Kartoteka” – za nieoczekiwane zakończenie

Paulina Król – “Kup kota w worku” – za śmiałą chęć postaciowania

 

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału w bezpłatnych tygodniowych warsztatach oraz spektaklu finałowym.

 

TERMINY:
01.03.2021 - 13.06.2021
PLIKI DO POBRANIA:

Regulamin