1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
09.2022
01
STY
“Odrodzenie” wystawa rysunku Moniki Zagały – Zeuski

wernisaż wystawy 9.04.2016 r. godz. 17.00
wystawa trwa 4-30.04.2016 r.

“Wrzucam do pralki obrazy Moneta, Fridy Kahlo, Salvadora Dali. Potem wpada Picasso, Vincent van Gogh, Rodin z Camille Claudel, odrobina Pollocka, genialne rysunki Witkacego, rzeźby Hasiora, teatr Kantora i Mądzika, na końcu spektakle Piny Bausch. Całość dopełniam muzyką Mozarta i Poulenca, wrzucam swoje chusty, wachlarze, kwiaty do włosów i suknię z falbanami, flamenco. Poezję Leśmiana dolewam do tego, by wszystko nabrało cudownie lekkiego zapachu. Oto ja – mozaika uczuć, marzeń, snów, poezji, baśni, intuicji i potrzeby tworzenia z głębi serca. Ludzie i ich emocje, dzikość natury, lasy, nimfy wodne, czarownice i inne twory prawdziwe jak i te baśniowe, stają się często bohaterami moich prac. Rzadko nadaję tytuł samemu obrazowi – gdyż zwykle jest to cykl obrazów lub rysunków o wspólnym mianowniku. Wpada mi w ucho jakaś muzyka, albo zdanie, które rodzi myśl przewodnią. Wówczas szukam odpowiedzi na to: w jaki sposób poprzez wszelkiego rodzaju działania artystyczne dotrzeć do ludzi, poruszyć nie tylko ich wyobraźnię, ale i wnętrza. Forma w obrazach stanowi dla mnie symbol, kolor i faktura są odzwierciedleniem całej gamy uczuć, ekspresja zaś jest ich wyrazem. Gdybym mogła, chciałabym zmieniać świat na lepsze właśnie poprzez wszelkiego rodzaju sztukę. Współcześnie ludzie tak często w pogoni za pieniądzem zatracają swą wrażliwość na otaczające ich piękno. Kiedy tworzę, marzę, że może choć jedna taka zabiegana istota zatrzyma się, spojrzy na moje wyczyny i poczuje przez moment tę niewiarygodna magię, którą zaklinam w obrazie, rysunku, muzyce i tańcu.” – tak o swojej twórczości mówi autorka.

Urodzona 23 lipca 1981r w Częstochowie od najmłodszych lat przejawiała potrzebę udzielania się w różnych dziedzinach artystycznych. Jako dziecko brała udział w wielu konkursach rysunkowych, recytatorskich i muzycznych. W szkole średniej rozwijała swoje zainteresowania w kółkach plastycznym i teatralnym. Podczas studiów informatyki na Politechnice Częstochowskiej rozpoczęła przygodę z chórem akademickim „Collegium Cantorum”. Dalej też wiernie rysowała i malowała. Po obronie pracy magisterskiej w czerwcu 2005r wyjechała do Wrocławia. Tam postanowiła rozwijać swoje pasje pod okiem fachowców. Zaczęło się od prywatnych kursów z malarstwa i rysunku a skończyło się na studiach na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.
W latach 2007 – 2013 studiowała zaocznie na kierunku malarstwa na ASP we Wrocławiu: licencjat oraz studia magisterskie uzupełniające.
W lutym 2013 r obroniła dyplom magisterski z malarstwa w pracowni Krzysztofa Skarbka i multimediów we współpracy z profesorem Pintalem oraz dodatkowo aneks z rysunku przygotowany pod okiem profesora Nicole Naskova.
Na co dzień pracuje w zawodzie programisty baz danych. Od siedmiu lat uczy się i tańczy w szkole flamenco Katarzyny Radułowicz. Malarstwo i rysunek są wciąż jej ogromną pasją, której oddaje się w wolnych chwilach.

Dotychczasowe wystawy i realizacje:
Październik 2008, Wrocław, „Galerii pod Psem” – poplenerowa wystawa zbiorowa .
Październik 2010, Wrocław, „Galerii pod Psem” – wystawa zbiorowa .
18 listopada 2013 r Warszawa – I Przegląd Miniatur Animowanych w KADRZE. Animowane Impresje Malarskie – film. pt. „RAJ”.
Maj 2015r, Wrocław. NOC MUZEÓW – Galeria Jadalnia – Patio: pokaz Flamenco z wystawą obrazu z cyklu „Człowiek Natura”.
21 czerwca 2015r, Wrocław, Centrum Inicjatyw Artystycznych Udział w Charytatywnej Aukcji Rękodzieła.
12 lipiec 2015r – 30 listopad 2015r, Wrocław, Galeria ULTIMO – „MIRROR” wystawa rysunku.
9 – 13 listopada 2015 r udział w internetowej licytacji ”Licytacja biżutów i takich tam …”

 

TERMINY:
01.01.2016