1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
25
MAR
OD – ZYSKIWANIE CIAŁA. Budowa nowego ciała świadomego.
70 zł
11:00-14:00

Warsztaty rozwojowe dla kobiet.

Warsztat zakłada pracę z oddechem, głosem, ruchem, emocjami, wyobraźnią i koncentracją.

Codzienność determinuje, że używamy ciała szczątkowo. To sprawia, że energia w nas nie krąży harmonijnie. Powstają uszkodzenia i blokady energetyczne. One natomiast mają bezpośredni wpływ na psychikę, emocję, seksualność, ogólną siłę życiową, percepcję siebie oraz rzeczywistości.

 

Dlaczego tylko dla kobiet? Warsztat zakłada dozę specjalizacji – w tym przypadku są to ćwiczenia adresowane do specyfiki kobiecego ciała i energii żeńskiej.

Suma doświadczeń życiowych i artystycznych doprowadziła mnie do stworzenia programu warsztatów, których główną osią jest praca z ciałem.
Moja droga zawodowa czyli aktorstwo to nieustanne doskonalenie ciała czyli naczelnego instrumentu aktora.
Przez lata obserwuję uniwersalny wymiar mojej pracy – to, co jestem w stanie usprawnić na scenie, zaczyna lepiej funkcjonować także w codziennym życiu. Przykładem są ćwiczenia z oddechem, głosem, emocjami, koncentracją i prowadzeniem energii. Dopełnieniem jest warsztat taneczny, który pozwolił mi wzmocnić, zharmonizować i docenić ciało, a przy tym mieć większe panowanie nad emocjami i umysłem.
Nie są to więc warsztaty stricte artystyczne, ale samorozwojowe, służące pogłębianiu świadomości i odblokowaniu naturalnego potencjału kreatywności. Jednak będziemy posiłkować sie metodami aktorskimi, performatywnymi, tanecznymi, które okazują się być uniwersalne i przydatne również poza przestrzenią sztuki.

 

Program:

Praca z oddechem – poznanie technik oddechowych służących relaksacji i kontrolowaniu emocji
Praca z głosem – wzmacnianie głosu i jego wyrazistości, głos jako odbicie cech osobowych – jaki mam wpływ na postrzeganie siebie przez otoczenie
Praca z ruchem – trening fizyczny, studiowanie ruchu, ruch intuicyjny – wyzwalanie i kreowanie ciałem
Praca z emocjami – uświadamianie, przepracowywanie, katalizowanie emocji; zamiana emocji w działanie
Praca z wyobraźnią – ćwiczenia stymulujące wyobraźnię, wyzwalające spontaniczność i umiejętność improwizacji w każdym zadaniu
Praca z koncentracją – praca wewnętrzna z wizualizacją, trening uważności, panowanie nad energią w ciele i jej dysponowaniem.

Odblokowane ciało to odblokowana wyobraźnia, marzenia, moc i wolność kreacji swojego życia.

Kobiety kreujmy więc!

Miejsce: Klub Pod Kolumnami, Plac Św. Macieja 21, Wrocław
Termin 25 marca, niedziela, 11-14
Koszt – 70 zł
Przy zapisie do 18 marca – 60 zł

fot. Aneta Cymbała

Prowadząca: Anna Rakowska – aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu.
Współzałożycielka grupy Teatr Strefa Otwarta; współpracuje z Teatrem Odwróconym w Krakowie, Teatrem Druga Strefa w Warszawie, Uniwersytetem Sabanci w Stambule przy projekcie plastyczno – teatralnym „Teatr Rysowania”; Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu – pracownia intermedialna, zajęcia praktyczne z performance’u
Laureatka wielu festiwali teatralnych, m.in. GRAND PRIX za rolę Hildegardy w monodramie WOMAN POWER czyli Św. Hildegarda z Bingen na Festiwalu MONOART w Oleśnicy; najlepsza rola żeńska na Festiwalu PRO-CONTRA w Szczecinie za rolę Ofelii w spektaklu „H(2)O” , zwycięstwo OBSERWATORIUM ARTYSTYCZNEGO ENTREE 6. Edycja w Teatrze Rozrywki w Chorzowie ze spektaklem „H(2)O” Instruktor teatralny z wieloletnim doświadczeniem.
Na codzień spotykam mnóstwo kobiet niepewnych, smutnych, zawstydzonych, o zapadniętej klatce piersiowej i zgaszonym spojrzeniu. Komunikują światu: „nie patrz na mnie” „chcę zniknąć” „nie lubię siebie” „nie wiem dokąd idę”
Tym warsztatem chciałabym uwolnić kobiece ciało z blokad i przywrócić mu radość. A kobietom dać dumę i moc z jego posiadania.

 

TERMINY:
25.03.2018
Godzina: 11:00-14:00

Zapisy oraz szczegółowe informacje: tel 663 787 805 oraz mailowo rakowska.warsztaty@gmail.com. Liczba miejsc ograniczona.