1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12.2018
16 - 29
LIP
Lato w teatrze

PROJEKT „Sztuka dla Ziemi” jest finansowany przez Fundację im. Księdza Siemaszki oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego(Instytut Teatralny).
Uczestnicy mieli zapewnione wysokiej jakości warsztaty, prowadzone przez doświadczonych instruktorów, od 6 do 7 godzin dziennie.
Fundacja zapewniła pobyt dwutygodniowy z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad i kolację), wykwalifikowaną kadrę, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie. Uczestnicy nie ponosili żadnych kosztów, jedynie dojazd na trasie Wrocław – Piekary (pod Krakowem).
Warunkiem zgłoszenia chęci udziału było wypełnienie poniżej zamieszczonej ankiety.
Termin oddania ankiet: do 2 lipca w klubie „Pod Kolumnami” lub mailowo na adres: info@kolumny.art.pl
Ważne: zgłoszenie nie jest równoznaczne z udziałem w koloniach. Komisja złożona z organizatorów zakwalifikowała uczestników na podstawie oceny poziomu wypełnionych ankiet.

osoba udzielająca szczegółowych informacji: Aleksandra Śnieżek, Tel. 694 898 942

Więcej informacji z poprzednich edycji „Lata w Teatrze”
http://latowteatrze-naszemiejsce.blogspot.com/

ANKIETA
REKRUTACYJNA DLA KANDYDATÓW NA KOLONIE
TEATRALNO-EKOLOGICZNE „SZTUKA DLA ZIEMI”

Z jakiego powodu Twoim zdaniem można by było zmienić kolor zwykłej rzeki na różowy?

W jaki sposób Twoim zdaniem można zmienić pana Józka Skibę wiozącego na taczkach obornik w Achillesa lub Hektora?

Jaki gatunek muzyczny trzeba chronić przed wymarciem?

Jakie trzy przedmioty wybrałbyś/wybrałabyś, aby zbudować na scenie cały świat? Dlaczego takie?

Gdybyś mógł/mogła znaleźć się w dowolnym miejscu na Ziemi to gdzie by to było i co byś tam sfotografował/a?

Jakie zdanie chciałbyś/chciałabyś powiedzieć, gdybyś miała zagrać zachód słońca?

Imię, nazwisko:
wiek:
Tel. kontaktowy:
e-mail:

Opis programu

Przez 12 dni młodzież w 6 grupach będzie się zapoznawała się z warsztatem aktorskim, muzycznym, dziennikarskim, scenograficznym, fotograficznym itd. w godzinach od 10 do 17, po to aby wspólnie stworzyć spektakl.
W związku z tym, że projekt ten ma charakter teatralno-ekologiczny zależy nam, aby pierwsze trzy dni, jeżeli pogoda na to pozwoli były poświęcone na tzw. badania terenowe i w ramach specyfiki każdej grupy, poznawanie elementarnych podstaw aktorstwa czy muzyki, było ściśle związane z odczuwaniem przyrody.
Kolejne trzy dni to wymiany w ramach grup, to znaczy grupa aktorska spotyka się z grupą dziennikarsko-dramaturgiczną w celu wymiany inspiracji i nakreślenia kierunków w jakich powinien iść scenariusz, możliwa próba przeczytania pierwszych tekstów. Grupa bio-art spotyka się z fotograficzną, aby ustalić możliwość wspólnych działań. Możliwe, że w ramach grupy muzycznej młodzież będzie chętna do przygotowania własnych, ekologocznych instrumentów spotka się również z grupą scenograficzo-inscenizacyjną, aby ustalić wspólne pole działania.
Grupa aktorska przez pierwsze pięć dni wyrabia sobie narzędzia, dzięki którym będzie mogła pracować nad materiałem, który dostanie piątego dnia od grupy dziennikarsko-promocyjnej.
Oczywiście ostatnie godziny bloków popołudniowych zajęć są poświęcone integracji całego zespołu.
Przez ostatnie trzy dni pracujemy nad montażem koncepcji całości, układając kolejność wątków, historii, pojawiania się postaci. Zależy nam, aby jak najwięcej osób wystąpiło na scenie.
Ostatnie trzy dni poświęcone będą także na tworzenie materiałów promocyjnych: plakatu,zaproszeń, programu, treści.
Grupa muzyczna i scenograficzna pracują przez pierwsze siedem dni nad materiałami muzycznymi – rytmiczno-ruchowymi, wokalnymi, rozamiatymi dźwiękami przyrody, które będą dołączone do spektaklu, oraz nad scenografią i kostiumami, które będą przedstawione grupie aktorskiej mniej więcej w połowie turnusu.
Ostatnietrzy dni to prezentacja, powstałego w czasie warsztatów spektaklu. Pierwszy pokaz obywać się będziena w piątek 27 lipca 2012 r. na terenie Liceum Radosna Nowina w Piekarach, które dysponuje sceną teatralną, czyli mamy możliwości korzystania z profesjonalnego sprzętu (część sprzętu będzie pożyczona z Teatru Nowego w Krakowie). Drugi pokaz odbędzie się będzie 29 lipca 2012 r., we Wrocławiu w klubie pod Kolumnami a wystawa zostanie powieszona w Infopunkcie Nadodrze.

 

TERMINY:
16.07.2012 - 29.07.2012