1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
17
LIS
Kujawiak. Warsztaty polskiego tańca wirowego z rodziny mazurków
30 zł
14:00-16:00

Kujawiak. Warsztaty polskiego tańca wirowego z rodziny mazurków

Kujawiak w swojej niestylizowanej postaci – do niedawna zapomniany – jest w swojej istocie garniturem tańców, składającym się z wolnego chodzonego okraszonego figurami, kujawiaka właściwego oraz szybkiego oberka. Kujawiak właściwy opiera się na charakterystycznym pulsie, który w wykonaniu tancerzy dostosowany jest do rozciągłego rubato wygrywanego przez muzykantów. Kujawiak, choć wolniejszy od oberka, potrafi być znacznie szybszy niż jego sceniczne formy czy kujawiak narodowy.

Zapraszamy do nauki kujawiaka właściwego. W ramach warsztatów poznamy technikę opartego na pulsie wirowania w parze w tańcu o tempie spokojnym. W programie znajdą się ćwiczenia z prowadzenia i podążania w parze, poznawanie i odwzorowanie rytmu z uwzględnieniem rubato, opanowywanie skutecznego i komfortowego wirowania. Forma kujawiaka prezentowanego na warsztatach jest rekonstrukcją na podstawie badań własnych. Prezentowana była już wielokrotnie, m.in. edycjach Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata oraz na lekcjach internetowego kanału wideo Taniec Tradycyjny PL.

Warsztaty odbywają się w ramach obchodów 10lecia Chatki tańca, czyli wrocławskiego koła miłośników kultury tradycyjnej.

cena: 30 zł

 

O prowadzących:

Grupa “n obrotów” to pasjonaci tańców tradycyjnych, nierzadko mocno wirowych. Fascynują ich muzyczno-­taneczne tradycje północnej Polski oraz krajów, w których taniec polski przed wiekami się zadomowił w szczególności Szwecji i Francji. Wędrują w poszukiwaniu dawnych mistrzów tańca, gry i śpiewu. Sami też nie tylko tańczą, ale i muzykują. Regularnie prowadzą w Toruniu otwarte na wszystkich amatorów tańca zabawy taneczne, czyli potańcówki. Swoją pasją i umiejętnościami dzielą się z innymi w czasie prowadzonych warsztatów. Na scenę wychodzą z miniaturami tanecznymi bazującymi na tradycyjnych krokach ubierając w sceniczne słowa to, co się w głębi tańca wydarza, zachęcając tym i inspirując do wyjścia na parkiet. A sięgają do korzeni w poszukiwaniu dopieszczonego przez wieki, eminentnego i wytwornego piękna.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty prowadzone w Klubie Pod Kolumnami oraz na pozostałe wydarzenia w ramach 10lecia Chatki Tańca (więcej informacji na stronie wydarzenia na fb i na stronie Chatki Tańca)

 

TERMINY:
17.11.2018
Godzina: 14:00-16:00

Zapisy na warsztaty: chatka.tanca@gmail.com