1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
20
PAŹ
Koncert “Nadzieja ma kolor zielony”
wstęp wolny
17:00

“Nadzieja ma kolor zielony” – pod takim tytułem – Śląski Związek Esperancki we Wrocławiu i Centrum Edukacji Międzykulturowej Biuro Regionalne Wrocław – zapraszają na koncert dwóch młodych artystów z Polski i Niemiec, których połączyła wspólna pasja – muzyka, a dowiedzieli się o sobie, spotkali i zaprzyjaźnili dzięki znajomości języka esperanto.

Oto kilka słów o wykonawcach:

WOJCIECH ŁAWNIKOWICZ (pseudonim ”Adalberto”) jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej, laureatem Grand Prix przeglądu „Widzieć muzyką”, zdobywcą wielu nagród – m.in. uznanej nagrody im. Hieronima Baranowskiego. Niezwykle satysfakcjonujące wyniki uzyskał także w innych konkursach: czytelniczym, recytatorskim, wokalnym, instrumentalnym, instrumentalno-wokalnym – i w esperanto również.
Utalentowany wokalista i gitarzysta w swoim repertuarze ma piosenki, które wykonuje w języku polskim i esperanto. Na swojej płycie „Nie wyręczaj losu” artysta umieścił utwory wokalne i instrumentalne, w tym wrocławskiej poetki Haliny Kuropatnickiej -Salamon.
Podczas koncertu „Nadzieja ma kolor zielony” zaśpiewa między innymi takie utwory jak:
„FRUMATENON”
„ZOBACZ TO”
„ANNA MARIA”
„MILIONO DA ROZOJ”
„TEMPO DE ESPERO”

Drugim wykonawcą którego usłyszymy jest CARSTEN SCHNATHORST (pseudonim Kaŝi), instrumentalista i wokalista niemiecki. W Polsce gościmy go już po raz piąty. Kaŝi aktualnie mieszka w Hamburgu, pracuje jako wokalista i muzyk, komponuje utwory muzyczne, często do własnych tekstów (ale także do wierszy Haliny Kuropatnickiej – Salamon). Koncertuje w swojej ojczyźnie, jak również w wielu innych krajach Europy. Jak sam mówi – jego pasją jest umiłowanie kultur słowiańskich. Muzyk też gra i śpiewa w zespole The Living Music Box.
Podczas występu zaprezentuje publiczności: swoje własne esperanckie piosenki i międzynarodowe przeboje, z których część zostanie wykonana w języku esperanto. W trakcie koncertu usłyszymy w jego wykonaniu między innymi takie utwory:
„AMOKANTO”
„RIVERO ODRO”
„W ŚWIETLE NOCY”
„RENKONTIĜA KANTO”
„TANGO DE ESPERANTUJ’”

Koncert poprowadzi HALINA KUROPATNICKA-SALAMON – poetka, prozatorka, brajlista. Wrocławianka. Członkini Związku Literatów Polskich oraz Klubu Inteligencji Niewidomej RP we Wrocławiu. Pani Halina pisze wiersze i małe formy prozatorskie. Swoje utwory kieruje zarówno do odbiorców dorosłych jak i do młodzieży oraz dzieci. Opublikowała szereg tomików poetyckich. Jedną z pasji Autorki jest międzynarodowy język esperanto. W tym języku tworzy, dokonuje przekładów, opracowuje materiały dydaktyczne i publicystyczne. Jest laureatką nagrody Ady Fighiera – Sikorskiej, którą otrzymała za liczne zasługi oraz ofiarną pracę na rzecz promocji esperanta
i jego humanistycznych wartości.

Koncert odbędzie się 20.10.2018 (sobota) o godz.17-tej
w „Klubie pod Kolumnami” przy pl. św. Macieja 21 we Wrocławiu.

Organizatorzy serdecznie Państwa zapraszają!
(Wstęp wolny)

(oprac. Bogumiła Kurek)

TERMINY:
20.10.2018
Godzina: 17:00

Przyjmujemy rezerwacje miejsc pod nr telefonu 71 322 95 38 i mailowo: info@kolumny.art.pl