1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
01
STY
Koncert Gruszecki&Marciniak Quartet

Gruszecki/Marciniak Quartet to projekt dwóch utalentowanych muzyków z Wielkopolski, którzy poznali się poczas studiów w Jazz Institut Berlin. Już wtedy koncertowali wspólnie w Polsce i w Niemczech. Teraz spotkali się we Wrocławiu i stworzyli zespół będący zderzeniem ich muzycznych indywidualności i oryginalnych kompozycji. Do współpracy zaprosili wybitnych muzyków – Pawła Pastuszkę oraz Piotra Zareckiego.

Skład zespołu na ten koncert:
Kuba Marciniak – saksofon
Mikołaj Gruszecki – fortepian
Bartłomiej Chojnacki – kontrabas
Piotr Zarecki – perkusja

Mikołaj Gruszecki -Mikołaj Gruszecki- pianista, kompozytor studiował na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, absolwent Jazz instytutu w Berlinie gdzie miał okazję szlifować swoje umiejętności pod kierunkiem takich muzyków jak Kurt Rosenwinkel, Greg Cohen czy John Hollenbeck. Finalista festiwali Jazz na Odrą i RCK pro jazz festiwal. Koncertował m.in. z Urszulą Dudziak, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Essien Okon Essiet(Jazzmessengers). Czynnie koncertuje po Europie oraz współpracuje z berlińskim środowiskiem jazzowym. Doskonalił swoje umiejętności na wielu kursach mistrzowskich pod okiem m.in. Gonzalo Rubalcaby, Kirk Lightseya, Richiego Beiracha, Dave’a Liebmana. Jako lider swojego trio brał udział: w Festiwalu ChilEuropa w Santiago de Chile, Jazz w Ruinach, Jazz po Polsku.

Kuba Marciniak – urodził się w Poznaniu, gdzie ukończył liceum muzyczne w klasie saksofonu jazzowego pod kierunkiem Jarosława Wachowiaka. Jest absolwentem prestiżowego Jazz Institut Berlin. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Swoje zdolności intstrumentalne i kompozytorskie szlifował pod okiem muzyków takich jak: Peter Weniger, Kurt Rosenwinkel, John Hollenbeck, Greg Cohen. Kuba zdobył wiele nagród na konkursach jazzowych, m.in.: Grand Prix na Novum Jazz Festival 2013, Grand Prix na Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa 2015, Grand Prix na Jazz Fruit w Pradze 2015. Jest współliderem zespołu Weezdob Collective, którego debiutancka płyta ukazała się w miesięczniku Jazz Forum (10-11/2015).

 

TERMINY:
01.01.2015