1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
12
MAR
Koncert gitarowy – Podróże po strunach

wystąpili:
jeden z najbardziej oryginalnych gitarzystów
MAURIZIO DI FULVIO (WŁOCHY)
oraz
studentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu
HANNA WŁODARCZYK -gitara

Maurizio di Fulvio (Włochy)

Maurizio Di Fulvio to artysta w środowisku międzynarodowych mediów i krytyków określany mianem jednego z najbardziej oryginalnych i niezwykłych gitarzystów naszych czasów:
“Wszechstronny muzyk, obdarzony serdecznym i spontanicznym temperamentem, wprawny i wyrafinowany improwizator i aranżer”, “wie, jak czytać i interpretować różne muzyczne języki”, “Jego koncerty, czasem odważne i energiczne, innym razem wyszukane i ozdobne, zawsze między szacunkiem dla tradycji i innowacją (…) prowadzone z wrodzoną muzyczną elegancją.”

Po ukończeniu studiów miał okazję doskonalić swoje umiejętności u takich muzyków jak J. Bream, A. Carlevaro, J. Scofield, P. Metheny. Zdobywał nagrody i wyróżnienia na prestiżowych konkursach oraz prowadził intensywną działalność artystyczną w kraju i za granicą koncertując w Europie i Ameryce, występując zarówno jako solista, jak również w zespołach.

Uczestniczył w wielu sesja nagraniowych wykonując różnorodny repertuar zawierający oryginalne brzmienia, własne kompozycje, utwory w stylistyce jazzowej i latynoamerykańskiej a także improwizacje. Wiele z jego koncertów było także transmitowanych przez stacje radiowe i telewizyjne.

Jest nauczycielem gitary we włoskich konserwatoriach w Foggii i Weronie oraz w Instituto Pareggiato w Modenie. Prowadzi także warsztaty i lekcje mistrzowskie na prestiżowych europejskich i amerykańskich uczelniach muzycznych dotyczące wykorzystania gitary klasycznej w muzyce jazzowej. Jest członek jury na międzynarodowych konkursach gitarowych.

Maurizio został zauważony i doceniony przez współczesnych kompozytorów, wśród nich S. Bussotti, L. Berio, S. Sciarrino, którzy często powierzają mu aranżację interpretację i wykonanie swoich utworów.

TERMINY:
12.03.2010