1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
09.2022
05
PAŹ
Klimat na talerzu – warsztaty kulinarne kuchni roślinnej
wstęp wolny
11:00

Klimat na talerzu – warsztaty kulinarne kuchni roślinnej

Nasze codzienne wybory konsumenckie wywierają potężny wpływ na świat 🌏 Pierwsze z nich musimy podjąć już przy śniadaniu 🍽 Jeśli chcemy troszczyć się klimat, własne zdrowie i dobrostan zwierząt, kuchnia roślinna to wybór idealny. I wcale nie musimy przy tym rezygnować ze smaku naszych ulubionych potraw.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i Fundacja EkoRozwoju zapraszają na warsztaty kuchni roślinnej organizowane w ramach projektu KLIMAT NA FALI.

Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane łatwe i tanie sposoby na zastępowanie produktów odzwierzęcych ich roślinnymi odpowiednikami. Zostaną przedstawione walory środowiskowe i zdrowotne kuchni roślinnej, a każde ze spotkań zakończy się degustacją wspólnie przygotowanych dań.

Uczestnicy dwugodzinnych warsztatów otrzymają również książeczkę z przepisami i wskazówkami dotyczącymi zastępowania produktów odzwierzęcych roślinnymi. Zostanie przygotowana także specjalna wersja książeczki z przepisami bożonarodzeniowymi. Każdy warsztat otworzy prezentacja edukatorów wrocławskiej Fundacji EkoRozwoju dotycząca korzyści dla środowiska i zdrowia związanej z ograniczeniem bądź całkowitą zmianą diety na roślinną. Prowadzącymi warsztatów będą zaprzyjaźnieni, doświadczeni kucharze z wrocławskich wegańskich lokali gastronomicznych.

Nadchodzące warsztaty:
– 5 października Klub Pod Kolumnami, 11:00,
– 12 października, CK Zamek,
– 18 października, FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne, godz.:17:00.

❗ UWAGA ❗
Warsztaty są bezpłatne, ale liiczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia pod adresem wroclawmsk@gmail.com

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to oddolny ruch młodzieżowo-studencki, którego celem jest wywieranie presji na rządzących w celu całkowitego zatrzymania emisji gazów cieplarnianych do atmosfery do 2050 roku. Młodzi ludzie na całym świecie wychodzą na ulice protestować przeciwko opieszałości władz względem podejmowania decyzji na drodze do osiągnięcia neutralności emisyjnej. Łączy nas niezgoda i strach przed przyszłością na zdewastowanej, uwikłanej w konflikty związane ze zmianami klimatu planecie!

Warsztaty finansowane przez Gminę Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach konkursu “Wrocław Dba o Klimat”.

TERMINY:
05.10.2019
Godzina: 11:00

Zgłoszenia pod adresem wroclawmsk@gmail.com