1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
01
STY
“Freaki Afryki”- Dni Kultury Afrykańskiej

10-12.04.2014 r.
Podczas 3 dni usłyszeliśmy tradycyjną muzykę z Afryki Zachodniej, zobaczyliśmy towarzyszący jej taniec, dowiedzieliśmy się jak żyje się Gwinejczykowi w Polsce oraz jak wygląda Afryka oczami „białego”, obejrzeliśmy zdjęcia i filmiki z podróży, była też możliwość zagrania na bębnie oraz zatańczenia w rytm muzyki na żywo! To wszystko przygotowali “freaki na punkcie Afryki” czyli wrocławski zespół Foliba przy współpracy z Klubem Pod Kolumnami. Zaprasiliśmy wszystkich freaków i nie tylko! 
PROGRAM:
10 KWIETNIA (czwartek) godz. 20, wstęp: 15 zł, Klub “Łykend” ul. Podwale 37/38
KONCERT ZESPOŁU FOLIBA+ gość specjalny GASPARD CONDE
Zespół Foliba to wrocławska grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy i żywiołowy taniec w klimacie podzwrotnikowym. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in. : djembe, dundun’y, balafon, shekere. Te z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem. Zespół w składzie: Łukasz Dembiński, Dariusz Mikłasz, Sławomir Janus, Jędrzej Kuziela, Aneta Szlacheta ma w swoim bagażu niemało doświadczeń, ponad 200 koncertów w Polsce i za granicą oraz niezliczoną ilość warsztatów tanecznych i bębniarskich. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Burkina Faso, Gwinei i Gambi. Podróż trwa! Uwaga! Foliba podnosi temperaturę otoczenia o średnio 15’C!
Koncert odbędzie się z gościnnym udziałem gwinejskiego muzyka Gasparda Conde, mieszkającego na stałe w Polsce, który przeprowadzi również warsztaty gry na bębnach djembe (opis poniżej).

zespół Foliba

11 KWIETNIA (piątek) godz. 19 „Klub pod Kolumnami” pl. św. Macieja 21
“Fote” (biały) NA CZARNYM LĄDZIE- “Fore” (czarny) NA POLSKIEJ ZIEMI czyli Afryka widziana oczyma „białego” (członkowie zespołu Foliba) oraz opowieści rodowitego Gwinejczyka (Gaspard Conde) mieszkającego na stałe w Polsce.
Wernisaż zdjęć z podróży po Afryce Zachodniej: Dawida Konieckiego, Dariusza Dżugana, Anety Szlachety. Wystawa czynna do końca kwietnia.
Slajdowisko.
Pokaz tańca afrykańskiego kursantek Anety Szlachety
Poczęstunek.
wstęp: 5 zł

zespół Foliba

12 KWIETNIA „Klub pod Kolumnami” pl. św. Macieja 21

WARSZTATY TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO przy muzyce na żywo!!
prowadzenie Aneta Szlacheta, akompaniament muzyczny: Gaspard Conde +zespół Foliba
godz. 11-13 (poziom początkujący i średnio-zaawansowany)
koszt 60zł (2h)

Aneta Szlacheta- tancerka inspirująca się kulturą i tradycyjną muzyką Afryki Zachodniej – nierozerwalnie związaną z tańcem, a w szczególności tradycyjnymi rytmami grupy etnicznej Malinke oraz nowoczesnymi choreografiami baletowymi (grup Malinke, Susu). Związana z wrocławską grupą Foliba (www.foliba.pl) oraz z łódzkim zespołem City Bum Bum (www.citybumbum.pl). Podczas swoich licznych podróży po Afryce Zachodniej uczyła się od znakomitych tancerzy najlepszych baletów Gwinei (“Les Ballets Africains”, “Surakata” ), Mali (“Ballet District de Bamako”) oraz tańca tradycyjnego od mieszkańców wiosek regionu Hamanah (Gwinea Górna). Prowadzi warsztaty tańca przeznaczone dla dzieci, młodzieży, dorosłych w tym seniorów, w całej Polsce i za granicą (m.in Rosja, Szwajcaria). Występowała na wielu scenach w Polsce i za granicą (m.in Rosja, Czechy, Niemcy, Włochy) z muzykami i tancerzami światowej klasy, m.in. Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Fanta Konate (Gwinea, Brazylia), Seckou Keita (Senegal), Namory Keita (Gwinea), Bouba Diakite (Gwinea, Niemcy), Adama Dembele (Burkina Faso), Landing Mane (Senegal), Andy Camara (Gwinea), Bouba Kuyateh (Gambia). Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie. Więcej na
www.afrodance.pl

Aneta Szlacheta

WARSZTATY BĘBNIARSKIE prowadzenie Gaspard Conde
godz. 13.30-15.00 grupa początkująca
godz. 15.15-16.45 grupa zaawansowana
koszt: 50zł (1 grupa 1,30h ), 85zł (2 grupy 3h)
Gaspard Conde- genialny bębniarz, mistrz w sztuce gry bębnach dundun i djembe, znakomity artysta i doświadczony pedagog tradycyjnej muzyki afrykańskiej. Urodził się w Konakry, stolicy Gwinei. Od 2008 roku na stałe pracuje w Polsce. Kierownik muzyczny gwinejskiego Balletu Sourakhata, współtwórca grupy Tourekounda. Przygodę z bębnami rozpoczął w wieku 11 lat, w zespole baletu Saamato de Guinee. Następnie wstąpił do baletu Sourakhata, aby uczyć się gry od gwinejskich mistrzów. Razem z jednym z nich, Mouctarem Toure, stworzył niezależny zespół Tourekounda. Współpracował także z licznymi baletami w stolicy: Le Ballet AJK Danse de Guinée, Le Ballet Soleil d’Afrique, la Percussion Wassa de Morcire Camara i la groupe Kouroukanfouwa, z którymi podróżował po całym kraju. Z czasem sam stał się nauczycielem i dyrektorem muzycznym baletu Sourakhata. W 2008 roku Gaspard przyjechał do Polski na zaproszenie Kuby Pogorzelskiego, który wcześniej odwiedził Conakry by szkolić się u boku mistrza Conde. Przez 5 lat współpracował z firmą i grupą perkusyjną Strefa Rytmu, gdzie udzielał lekcji gry na bębnach, szkolił muzyków i członków zespołu. Obecnie prowadzi własną szkołę gry na bębnach afrykańskich, opracowuje materiały szkoleniowe, prowadzi zespół muzyczny, koncertuje. Poprzez swoją muzykę przybliża Polakom tradycje i kulturę Gwinei. Więcej informacji na www.gaspardconde.pl

Gaspard Conde

UWAGA!! Na warsztaty obowiązuje wpłacenie bezzwrotnej zaliczki do dnia 7 kwietnia 2014, w wysokości połowy kwoty za dany warsztat, na niżej podane konto:

PKO BP, ul. WITA STWOSZA 12 54-203, WROCŁAW
numer rachunku: 75 1020 5226 0000 6502 0416 3275
po dokonaniu opłaty przelewem prosimy o przesłanie potwierdzenia na adres mailowy info@kolumny.art.pl

Tytuł: Imię + nazwisko, warsztaty (tu wybrać opcje: bębniarskie grupa początkująca, bębniarskie średnio-zaawansowana, bębniarskie 2 grupy, warsztaty taneczne)

Jedynie wpłacenie zaliczki jest gwarancją miejsca na warsztacie, ilość miejsc ograniczona!!

Zapisy i informacje:
kontakt@foliba.pl , taniec.afro@gmail.com, info@kolumny.art.pl,
tel.+48 504 390 061, +48 513 378 671
bilety na koncert do nabycia w Klubie „Łykend”

TERMINY:
01.01.2014