1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
10.2022
01
STY
“Dawno temu-wczoraj. Najmniejsze ojczyzny” wystawa fotografii piktorialnej Barbary Maliszewskiej

wystawa czynna 6.05 do 8.06.15 r.

Barbara Maliszewska – amatorka fotografii piktorialnej, 2-krotna laureatka konkursów
fotograficznych Wikipedii. Pędzel i sztalugę zamieniła na aparat i komputer, szlachetne techniki fotograficznej ciemni – na program komputerowy – i maluje obiektywem. Jej prace powstają z inspiracji poezją symboliczną, m.in. Goethe, Yeats, Miciński i szeregiem polskich poetów młodopolskich: prozą Bruno Schulza, oraz malarstwem różnych epok: Caravaggio, Bruegel, Vermeer,Dali, Łempicka.

Autorka o sobie:
“Ta wystawa to plon moich przemyśleń o przemijaniu czasu i odejściu człowieka, takie myśli nachodzą każdego w okresie jesiennych dni i wizyt na cmentarzach. To co się zaczęło – musi się skończyć jak każda gra.
A życie to gra o najwyższą stawkę: o pamięć po sobie. Ta specyficzna tematyka, w okresie końca roku jest nam szczególnie bliska.
Wystawiam niektóre prace będące elementami moich poprzednich wystaw indywidualnych i zbiorowych (wraz z Modern Pictorial Team): Obecność,Życie intymne manekinów, Ja; manekin;, Schodami w górę, schodami w dół, Nic nowego panie Schulz, czyli esej o przemijaniu, Ab imo pectores, In minor, Omnis moriar, Bliskość daleka jawosnu i sklepy
cynamoNOWE
Zapraszam do oglądania moich prac, gdzie pokazuję świat sennych marzeń i odrealnionych wizji skrywanych w zakamarkach umysłu. To wewnętrzne projekcje obrazów z miejsc lub czasów odległych, ale i bliskich i współczesnych zarazem.
Bogata symbolika, nasyca treści fotografii nowymi wartościami, staje się opowieścią czerpiącą z historii życia.
Życzę Państwu dobrych wrażeń i emocji podczas oglądania moich prac.”

Piktorializm i symbolizm prac Barbary Maliszewskiej dają szerokie pole dla wyobraźni wrażliwego odbiorcy. Oniryczne obrazy opowiadają o przemijaniu życia, zatracaniu wartości i upadku klasy mieszczańskiej zbiorowego nośnika szeroko pojętej kultury. Często nie są fotografie dokumentujące tu i teraz lecz przenikają się z kadrami, które pojedynczo gdzieś i kiedyś istniały lub istnieją, a teraz tak jak we śnie kreują nową, wyimaginowaną rzeczywistość, nasyconą uczuciami. Są opowiadaniem o tym, jaki świat widzi autorka oczami swojej wyobraźni, pełnymi emocji i przemyśleń.

Poprzednie wystawy indywidualne:
1 CK Światowid
5 Biblioteka Sowa
2 Empik renoma
3 Empik Rynek W-w
4 Biblioteka Mikulskiego we W-wiu
7 Poznań – Caffe Poema
8 Co12 Łokietka
9 Towarzystwo Miłośników Wrocławia Małgosia
6 Galeria Bezdomna Wrocław
7 Galeria Bezdomna Kraków
8 Galeria Autograf przy CK Impart
oraz wiele wystaw zbiorowych, w tym najważniejsze z Modern Pictorial Team.

TERMINY:
01.01.2015