1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
08.2022
01
STY
bezpłatna projekcja filmu pt.: JESTEŚ BOGIEM

Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza – „Magika” (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta – „Rahima” (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera – „Fokusa” (nagrodzony Złotymi Lwami za rolę w „Chrzcie” Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków. U boku utalentowanych młodych aktorów wystąpili między innymi: Marcin Dorocińcki, Dorota Kolak (Złote Lwy Festiwalu w Gdyni za rolę w „Jestem twój”), Przemysław Bluszcz i Arkadiusz Jakubik. Obraz „Jesteś Bogiem”, wyprodukowany w studiu Kadr, mającym na koncie takie kultowe produkcje, jak „Baby są jakieś inne”, „Sala samobójców” i nagrodzony Złotymi Lwami „Rewers”, ukaże dramatyczne losy zwykłych kumpli z osiedla, którzy za miłość do muzyki, wolności i niezależności gotowi byli zapłacić najwyższą cenę.

Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą „pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika”, wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: „Kinematografia”, mini album „Jestem Bogiem” oraz „Archiwum kinematografii” sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze „Kinematografii” fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

Relacja z publicznego czytania scenariusza „Jesteś Bogiem” w Teatrze Studio w Warszawie:

„To nie jest kolejna wzruszająca bajka o dobrych wykluczonych, ale radykalna opowieść o świecie, ten, kto nie walczy, idzie na dno. Oparta na faktach, szczegółowo zdokumentowana, doskonale skonstruowana, wydobywa sprzeczności hip-hopu. Z jednej strony buntownicze teksty przeciwko systemowi, z drugiej marzenie o karierze, pieniądzach, furach i komórach. To wszystko na tle Śląska lat 90., gdzie tradycyjny model życia opartego na etosie pracy i religii rozpada się w proch pod ciśnieniem bezwzględnej ekonomii. Gdzie rzeczywistość wykoleja się, a razem z nią wypadają z torów ludzie.” Roman Pawłowski, Gazeta Wyborcza

Reżyseria: Leszek Dawid (“Ki”)
Scenariusz: Maciej Pisuk na podstawie własnej książki “Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej”
Obsada: Marcin Kowalczyk, Tomasz Schuchardt (“Wymyk”, “Chrzest”), Dawid Ogrodnik (“Cisza”), Marcin Dorocińcki (“Róża”, “Rewers”, “Pitbull”, “Idealny facet dla mojej dziewczyny”, “Miłość na wybiegu”, “Ogród Luizy”), Dorota Kolak (“Jestem twój”, “Ile waży koń trojański”), Przemysław Bluszcz (“Świadek koronny”, “Mała Moskwa”, “Kołysanka”), Arkadiusz Jakubik ( “Wesele”, “Dom zły”, “Rozmowy nocą”).

37. GDYNIA FILM FESTIVAL:
– nagroda za debiut lub drugi film dla LESZKA DAWIDA
– nagroda za profesjonalny debiut aktorski dla MARCINA KOWALCZYKA
– nagroda za drugoplanową rolę męską dla DAWIDA OGRODNIKA I TOMASZA SCHUCHARDTA
– nagroda dziennikarzy dla filmu JESTEŚ BOGIEM
– nagroda Internautów Wirtualnej Polski dla LESZKA DAWIDA
Jedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku, „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.

TERMINY:
01.01.2013