kronika, czyli archiwum wydarzeń minionych

Czeska sobota w klubie


4.03.2017 r. od godz. 12.00 wstęp wolny  
 
 
 
Speed dating w południe, następnie spacer czeskimi śladami po Wrocławiu, zaś wieczorem koncert Michała Snajdra, Sasy Niklickovej i Alfika - tak wygląda program "Czeskiej soboty", na którą 4 marca zapraszają: portal Květ Evropy oraz Klub Pod Kolumnami. "Czeska sobota" to świetna okazja, żeby poznać podstawowe zwroty w języku czeskim, odkryć nieznane oblicza, wydawać by się mogło, doskonale znanych miejsc oraz posłuchać dobrej muzyki.  
 
Wstęp na wszystkie punkty programu jest wolny.  
 
1 godzina, mniej więcej tyle organizatorzy przeznaczyli na naukę podstawowych zwrotów po czesku, które umożliwią w miarę swobodne nawiązanie nowych znajomości. Podczas ekspresowego kursu dowiedzielismy się między innymi jak zapytać o pracę, samopoczucie, hobby, kolor oczu lub ulubionego artystę. Następnie uczestnicy zasiedli przy stolikach i w trzyminutowych turach będę mieli okazję poznać się bliżej, a może nawet umówić, rozmawiając oczywiście po czesku.  
 
O godzinie 14:00 Wojciech Zalewski - autor przewodnika po Wrocławiu w języku czeskim i po Pradzę w języku polskim - zaprosił na spacer czeskimi śladami po Wrocławiu.  
 
Wieczorem, dokładnie o godz.19:00 w Klubie Pod Kolumnami rozpoczął się koncert czeskich muzyków. Wystąpią: wspaniała pieśniarka Saša Niklíčková, Michal Šnajdr - fenomenalny gitarzysta akustyczny, który na swoich koncertach prezentuje zarówno autorskie kompozycje, jak i wyśmienite covery np. Tommy’ego Emmanuela i innych mistrzów gitary solowej. Spotkanie muzyczne uzupełnił współtwórca całego cyklu, praski pieśniarz Alfík, od którego można oczekiwać nieoczekiwanego i nie należy oczekiwać oczekiwanego.