aktualności

"Kolędy wszędy" koncert chóru "Ostinato"


20.01.2018 r. godz. 18.00 wstęp wolny  
 
 
 
Kameralny Chór "Ostinato" pod dyrekcją Liliany Jędrzejczak działający przy Radzie Osiedla Ołbin serdecznie zaprasza na koncert "Kolędy-wszędy". Usłyszą Państwo kolędy pochodzące z różnych krajów europejskich, m. in. z Anglii, Ukrainy, Hiszpanii, a nawet Węgier. Nie zabraknie również utworów w języku polskim. Już na samym wstępie zespół zaprezentuje najstarszą znaną polską kolędę "Zdrow bądź, krolu anjelski". Zaprosimy również Państwa do wspólnego kolędowania na zakończenie wieczoru.  
 
Informacja o chórze:  
Chór Kameralny Ostinato działający przy Radzie Osiedla Ołbin we Wrocławiu od samego początku prowadzony jest przez Lilianę Jędrzejczak, absolwentkę Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Zespół powstał w listopadzie 2011 roku z inicjatywy dawnych członków Chóru Politechniki Wrocławskiej, którzy obecnie stanowią sporą część zespołu. Chór dużo koncertuje i stale powiększa swój repertuar, w którego skład wchodzą zarówno utwory muzyki dawnej jak i współczesnej. Na koncertach usłyszeć można utwory religijne, świeckie, sporą część zajmuje folklor polski oraz utwory zebrane z całego świata. W roku 2015 zespół zajął I miejsce na III Regionalnym Przeglądzie Pieśni Chóralnej oraz otrzymał tytuł Laureata w XXI Międzygminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych „Pastorałka” w Ligocie Polskiej. Chór Ostinato od 2014 roku jest organizatorem Wrocławskiego Festiwalu Chórów Osiedlowych. Festiwal ten z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i systematycznie się rozrasta.  
 
 
 
O dyrygencie:  
Liliana Jędrzejczak ukończyła z wyróżnieniem Wydział Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dyrygowania prof. Haliny Bobrowicz oraz Wydział Wokalny tejże uczelni w klasie śpiewu solowego prof. Piotra Łykowskiego. W roku akademickim 2014/2015 w ramach programu Erasmus studiowała w Rydze w klasie prof. Liliji Greidāne. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła m. in. w chórach macierzystej uczelni z którymi brała udział w wielu ważnych projektach muzycznych, festiwalach oraz konkursach chóralnych zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W latach 2009-2011 była członkiem Zespołu Wokalnego Voice Factory, z którym w ramach programu „Chopin a cappella” nagrała płytę. Brała udział w Kursach Mistrzowskich tak znakomitych pedagogów, jak: Teresa Żylis-Gara, Helena Łazarska, Ingrid Kremling. Od października 2011 jest dyrygentem Chóru Kameralnego „Ostinato” działającego przy Radzie Osiedla Ołbin we Wrocławiu. Aktualnie współpracuje również z Kameralnym Chórem „Angelus” z ZSO nr 3 we Wrocławiu oraz Zespołem Kameralnym „Cantus Olaviensis” z Oławy.