aktualności

Domowe studio nagrań - nowa propozycja warsztatów


od 8.11.2017 r. w środy 18.30-20.30  
 
Domowe studio nagrań  
Chciałbyś nagrać płytę we własnym domu? Albo dowiedzieć się jak nagrać cały zespół jednym mikrofonem? A może szukasz inspiracji?  
 
Zapraszamy na warsztaty produkcji muzycznej domowej dla instrumentalistów, wokalistów, aspirujących producentów i wszystkich ciekawych tajników produkcji muzycznej.  
 
 
 
Warsztaty będą podzielone na część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczestnicy poznają podstawowe zasady pracy z materiałem dźwiękowym, zapoznają się z zagadnieniami z tego zakresu. Część praktyczna rozpocznie się wspólnym skomponowaniem i zaaranżowaniem utworu muzycznego, a następnie nagraniem go co pozwoli sprawdzić uczestnikom nabytą wiedzę. Będziemy starali się działać przede wszystkim empirycznie, a całość powinna być po prostu dobrą zabawą.  
 
Zajęcia I – SKOMPONUJ  
Wspólnie skomponujemy utwór, który stanie się bazą dla dlaszych etapów naszych zajęć. Skorzystamy z tego co mamy w sposób nietypowy. Nie określamy gatunku – kto wie co nam z tego ciekawego wyjdzie?  
 
Zajęcia II – NAGRAJ  
To nie sprzęt jest istotny a umiejętność wykorzystania tego co mamy wokół. Omówimy zasady pracy ze sprzętem nagraniowym oraz sposób poprawnej rejestracji dźwięku. W trakcie nagrywania dopracujemy również aranżację.  
 
Zajęcia III – ZMIKSUJ  
Głównym założeniem tego spotkania jest stworzenie oryginalnego i poprawnego miksu. Dowiemy się jak korzystać z programów i urządzeń studyjnych takich jak korektor, kompresor czy efekty przestrzenne.  
 
terminy spotkań:  
8.11., 15.11, 22.11.2017 r. koszt 90 zł  
Przewidujemy kolejne edycje warsztatów w przyszłości.  
 
 
Adam Komorowski  
fot. Gabriela Cybuch  
 
O prowadzącym  
 
Jest klawiszowcem, śpiewa, gra na gitarze basowej, ukulele, melodyce oraz instrumentach perkusyjnych. Prowadził kilka zespołów zarówno autorskich jak i okolicznościowych. Komponuje zarówno muzykę rozrywkową jak i ilustracyjną. Pracował przy wielu nagraniach i produkcji różnych wykonawców. Był realizatorem dźwięku w teatrach impresaryjnych.  
W 2013 roku wraz z zespołem "Symbioza" otrzymał nagrodę Prezydenta Wrocławia. Od 2015 roku współtworzy duet "Fox in the Box" a także gra na gitarze basowej w zespole "Less is Lessie". W bieżącym roku został członkiem orkiestry Veni Academy podczas SLOT Art Festival 2017.