aktualności

Tomasz Budzyński z zespołem Luna - koncert


29.10.2017 r. godz. 19.00 wstęp: 30 zł  
 
 
fot. Radek Kisielewski  
 
Na koncercie 29 października o godz. 19:00 w Klubie Pod Kolumnami artysta wystąpi z zespołem „Luna”. Repertuar będzie obejmował utwory z płyt solowych. Jednocześnie tuż przed koncertem otwarta zostanie wystawa malarstwa artysty. Wystawa będzie czynna do 13.11 br.  
Skład zespołu „Luna”:  
Tomasz Budzyński – wokalista  
Stanisław Budzyński (syn) – gitara  
Beata Kozak – perkusja  
Gero - gitara  
 
 
 
Malarz, poeta, znany przede wszystkim jako wokalista rockowy w zespołach Armia, Siekiera oraz 2Tm2,3. Urodził się w Tarnobrzegu 2 października 1962 roku. Ukończył Liceum Plastyczne w Nałęczowie. Karierę rozpoczął w 1984 z zespołem Siekiera. W 1985 roku wraz z Robertem Brylewskim i filozofem Sławomirem Gołaszewskim założył zespół Armia. Od 1996 roku występuje także w zespole 2,TM 2,3 a od 2002 również z repertuarem solowym. Ma w swoim dorobku ponad 20 płyt, w tym trzy solowe. Pierwsza solowa płyta pt. „Taniec szkieletów” została wydana w 2002 roku, kolejna „Luna” 6 lat później, a ostatnia, zatytułowana „Osobliwości”, w czerwcu 2011 roku.  
Zajmuje się malarstwem i grafiką. Jest multi-artystą: w 2011 roku zadebiutował też jako reżyser oraz pisarz. W tymże roku jego film pt.: „Podróż na wschód” miał premierę na festiwalu filmowym Nowe Horyzonty. Na zamówienie Narodowego Centrum Kultury napisał książkę biograficzną z okazji 25-lecia zespołu Armia pt.: „Soul Side Story”. Skomponował także muzykę do przedstawienia „Iuvenilium Permanens” wystawianego w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego.  
 
Ostatnio tworzy autorską audycję w Poznańskim Radiu MERKURY pn. MELODRAMAT.  
 
 
"Black sunna"  
 
 
"Późna pora"