aktualności

Taniec powiazany z Afryką czyli taniec z dzieckiem w chuście


od 18.10.2017 r. w środy w godz. 12.30-13.45  
 
Dlaczego warto tańczyć z nami?  
 
RYTMICZNY TANIEC RODZICA Z DZIECKIEM W CHUŚCIE wzmacnia więzi, poczucie bezpieczeństwa, sprzyja rozwojowi maleństwa, relaksuje go i pomaga  
wyciszyć się. Jest sposobem na przywrócenie mamom sprawności fizycznej po ciąży i porodzie. Wspólny taniec rodziców z dziećmi integruje i uczy współpracy w grupie, a co najważniejsze jest wspaniałą zabawą. Tańczymy do energetycznej muzyki bębnów afrykańskich na żywo!  
 
TANIEC AFRYKAŃSKI wzmacnia koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, zaspokaja potrzebę naturalnego „kontaktu z ziemią”- a przez co ugruntowuje i wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie!  
 
 
 
Zapraszamy na jedyne w Polsce warsztaty tańca afrykańskiego, dla rodziców wiążących dzieci w chusty, kobiet w ciąży oraz planujących potomstwo! Na zajęciach będziemy uczyć się nowoczesnych, autorskich choreografii inspirowanych baletem afrykańskim (Afryka Zachodnia) oraz tradycyjnych rytmów z wiosek regionu Hamanah (Gwinea Górna). Relaksacja i streczing odbywać się będą przy kojących dźwiękach instrumentów takich jak: kontrabas czy balafon. Obecny na zajęciach certyfikowany doradca chustowy- Ula Liszcz- pomoże zawiązać chustę :)  
 
MIEJSCE: Klub Pod Kolumnami, Pl. Św. Macieja 21  
ŚRODY, godz. 12.30-13.45  
KOSZT: 30 zł/ pojedyncze zajęcia, 110zł/ karnet miesięczny (4 zajęcia )  
 
-----  
UWAGA!! Obowiązują wcześniejsze zapisy oraz wpłacenie kwoty za pojedyncze zajęcia 30zł na poniższe konto lub osobiście w biurze Klubu Pod Kolumnami (dopłata do ewentualnych karnetów na miejscu). Zajęcia obywać się będą przy minimalnej liczbie 5 uczestników (rodzic + dziecko).  
 
KLUB POD KOLUMNAMI  
PKO BP, ul. WITA STWOSZA 12 54-203, WROCŁAW  
75 1020 5226 0000 6502 0416 3275  
W tytule prosimy podać: Imię i nazwisko, rodzaj zajęć, nr kontaktowy i adres e-mail.  
prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu na e-maila: info@kolumny.art.pl  
 
ZAPISY I INFORMACJE:  
*Klub Pod Kolumnami:  
e-mail: info@kolumny.art.pl  
tel. 71 322 95 38  
Prowadząca:  
e-mai: taniec.afro@gmail.com  
tel. +48 504390061  
 
 
 
RYTM I RUCH istnieją od zarania dziejów, całe ludzkie życie jest z nimi związane. Już w brzuchu matki płód tańczy w rytm bicia jej serca.  
Wszystkie pierwotne i „prymitywne” społeczności miały potrzebę wyrażania emocji oraz komunikowania się z przodkami i duchami poprzez muzykę i taniec. Afryka jest jednym z ostatnich miejsc, gdzie wciąż jeszcze żywe są tradycja, wierzenia, pradawne ceremonie i ‘festiwale’ przeznaczone na rozmaite okazje. Wszechobecna muzyka i taniec towarzyszą tym wydarzeniom, ale są również obecne podczas codziennego życia. AFRYKAŃSKIE KOBIETY nie rozstają się ze swoimi maluchami, nosząc je w chustach- wykonują właściwie wszystkie czynności dnia powszedniego. Aktywnie uczestniczą także podczas rozmaitych ceremonii i rytuałów, w trakcie których śpiewają i tańczą. Ich dzieci bardzo szybko dorastają i rozwijają się, uczą życia, stają samodzielne, a także osłuchując się z dźwiękami bębnów – niezwykle muzykalne i uzdolnione ruchowo.  
 
 
 
Informacje o instruktorach:  
 
ANETA SZLACHETA (Afrotonika Rytm &Ruch)- animatorka kultury, ekolożka, instruktorka tańca afrykańskiego, podróżniczka, mama 2 letniej Rozalki, którą motała w chustę od urodzenia. Inspiruje się kulturą Afryki Zachodniej, do której podróżuje ucząc się tańca u źródeł od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich (Gwinea/ Mali) oraz tradycyjnego tańca z wiosek regionu Hamana (Gwinea Górna). Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi liczne warsztaty tańca dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu "Freaki Afryki". Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą ( m.in Rosja, Francja, Szwajcaria, Włochy, Austria, Niemcy, Czechy, Litwa) z tancerzami światowej klasy, takimi jak Babara Bangoura Fakoly (Gwinea), Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Seckou Keita (Senegal), Adama Dembele (Burkina Faso), Harouna Dembele (Burkina Faso), Italo Sylla (Gwinea) i wieloma innymi. Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie. Tancerka zespołu CBB Ensemble. Współpracowała z zespołami Foliba i Sango.  
 
MUZYKA: współpracujemy z artystami z Wrocławia i okolic, przed każdym warsztatem podana będzie informacja jaki muzyk odwiedzi nas i zadba o oprawę muzyczną na danym warsztacie :)  
 
ULA LISZCZ- doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po szkole Clauwi, instruktorka masażu Shantala, udzielająca się na łamach magazynu Splot. W chustowaniu odnalazła swoją największą pasję. Prywatnie mama 1,5-rocznego Uszka urodzonego w domu.