aktualności

"Dziwne biblioteki, dziwne księgi"


16.09.2017. godz. 19.00 wstęp wolny  
 
 
"Dziwne biblioteki, dziwne księgi" to temat, który obiecuje wejście z Bogusławem Bednarkiem w świat zazwyczaj zamknięty przed szerszą publicznością. Krainę ułudy, ambicji, obsesji ożywianych pragnieniem zdobycia klucza do wiedzy oraz umiejętności niedostępnych zwykłym śmiertelnikom.  
Będzie można usłyszeć jak powstawały takie dzieła i zbiory, komu służyły i w jaki sposób z nich korzystano.  
Będzie tez można posłuchać, już po raz ostatni w tym duecie, dziwnych utworów wykonywanych przez nadzwyczajnego muzyka Martina Złotnickiego.  
Wrześniowy występ tego duetu będzie dla gitarzysty Martina Złotnickiego zamknięciem współpracy w ramach spotkań "Z PODSZEPTU MUZ".  
 
 
 
Bogusław Bednarek to żywa legenda Wrocławia.  
Jest wykładowcą uniwersyteckim, autorem dzieła „Epos europejski” i rozlicznych tekstów ze skłonnością do kuriozów jak: Literackie obrazy tortur, O profanacji ludzkich zwłok i grobów, Przyczynek do sympozjologii, O szkodliwości "Kaczki-dziwaczki", Węże, kolubryny, bazyliszki, kartany, Dziwne biblioteki, księgi i książki.  
Stylowy wizerunek jegomościa w kapeluszu, w prochowcu, w kamizelce, z cygaretką - ciepło kojarzy się też bywalcom wszelkich spotkań literackich. Sławę zawdzięcza przede wszystkim znakomitemu programowi telewizyjnemu z lat 90 „Labirynty Kultury”, którego jest współtwórcą i głównym aktorem.  
 
 
 
 
Martin Złotnicki zalicza sie do najznamienitszych gitarzystów klasycznych oraz flamenco.  
Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej doskonalił kunszt pod okiem hiszpańskich gitarzystów w Walencji. Poza Polską koncertuje również w Hiszpanii, Portugalii, Francji i Niemczech.  
Talent, nieodmiennie odzianego w czerń, muzyka a również kompozytora cechuje wirtuozeria ujawniająca wszechstronny potencjał gitary klasycznej, połączona z kapryśną fantazją rytmiczno-melodyczną i finezą dynamicznego kształtowania frazy muzycznej.  
 
W duecie z Bogusławem Bednarkiem występuje nieprzerwanie, od początku zaistnienia cyklu "Z podszeptu muz" od 7 marca 2015 roku.