aktualności

Warsztaty tańca irlandzkiego dla początkujących - dzieci, młodzież i dorośli


grupa dziecięca CEILIDH - 18.00-19:00, młodzież i dorośli - 19:15  
 
Małgorzata Szarycz  
fot. Marcin Bacia  
Taniec irlandzki dla dzieci (7-14 lat)  
w programie zajęć:  
-rytmika  
-ćwiczenia ogólnorozwojowe  
-nauka podstawowych kroków tanecznych  
-praca w grupie  
czas trwania zajęć: 60 min.  
opłaty:  
80 zł/m-c w karnecie  
140,00 zł/m-c w przypadku rodzeństwa  
30 zł pojedyncze zajęcia  
 
Taniec irlandzki dla młodzieży i dorosłych (od 15 lat)  
w programie zajęć:  
-ćwiczenia kondycyjne i stabilizujące sylwetkę  
-nauka podstawowych tańców solowych  
-tradycyjne tańce grupowe "ceili"  
czas trwania zajęć: 75 min.  
opłaty:  
100 zł/m-c w karnecie (młodzież ucząca się i studiująca 5% zniżki czyli 95 zł)  
80 zł/m-c w karnecie ceili teams  
35 zł pojedyncze zajęcia  
 
 
kontakt i informacje:  
www.taniec-irlandzki-wroclaw.pl  
www.facebook.com/irishspin  
irishdance.spin@gmail.co  
tel. 793 422 130  
 
zapisy:  
info@kolumny.art.pl  
www.facebook.com/kolumny  
tel. 71/322 95 38  
 
Podczas zajęć poznamy podstawowe kroki tradycyjnych i nietradycyjnych tańców grupowych tańczonych w rytmie reela i jiga.  
Na warsztaty prosimy przynieść wygodny strój niekrępujący ruchów, obuwie z lekką podeszwą, oraz także wodę do picia.  
 
O prowadzącej:  
 
Małgorzata Szarycz swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 6 lat w grupach baletowych w Arabesce, Operze oraz Operetce Wrocławskiej. W 2003 roku odnalazła swoją pasję: taniec irlandzki. Na początku była związana ze szkołą tańca UaNiall która została przekształcona w szkołę Rince na Colman. Na przestrzeni lat uczestniczyła w wielu pokazach oraz brała udział w międzynarodowych zawodach w tańcu irlandzkim w Wiedniu, Bremie, Salzburgu, Pradze, Gdańsku i Warszawie..  
Pod kierunkiem szkoły tańca ISTA, w kwietniu 2017 roku wystąpiła na Mistrzostwach Świata w tańcu irlandzkim w Dublinie.  
 
 
Małgorzata Szarycz  
fot. Feisphoto  
Od lat związana z wrocławskim środowiskiem tańca irlandzkiego. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej – Wydział Podstawowych Problemów Techniki. Jest wielokrotną medalistką międzynarodowych zawodów w tańcu irlandzkim „Feis”. Swoją pasję przekazuje innym już o 10 lat na warsztatach tanecznych oraz festiwalach artystycznych (SLOT art festiwal).  
W czerwcu 2015 uzyskała tytuł zawodowy „instruktor tańca” w WS EwS. W 2016 r. we Wrocławiu założyła szkołę tańca irlandzkiego Irish Spin.  
W połowie września br. Małgorzata Szarycz otrzymała informację ze światowej komisji tańca irlandzkiego An Coimisiún Le Rincí Gaelacha - najstarszej na świecie organizacji zrzeszającej tancerzy, nauczycieli, sędziów i egzaminatorów – o pozytywnym wyniku egzaminu, który odbył się w czerwcu w Dublinie. Tym samym stała się jednym z trzech nauczycieli w Polsce, którzy mogą się poszczycić posiadaniem takiego certyfikatu.  
 
 
 
warsztaty podczas SLOT-u w Lubiążu  
fot. Małgorzata Szarycz  
 
Międzynarodowy certyfikat TCRG  
Światowa komisja tańca irlandzkiego An Coimisiún Le Rincí Gaelacha jest najstarszą organizacją zrzeszającą tancerzy, nauczycieli, sędziów i egzaminatorów. Komisja tańca irlandzkiego organizuje egzaminy taneczne dla dzieci i młodzieży, mistrzostwa świata w tańcu irlandzkim, a także egzaminy nauczycielskie i sędziowskie.  
Poziom utrzymywany przez komisję jest bardzo wysoki. Należy spełnić wiele kryteriów zanim podejdzie się do egzaminu. Nie chodzi tylko o zaświadczenie lekarskie, ale także o rekomendacje innego nauczyciela, przedstawiciela państwowego lub osoby wysoko postawionej w organizacji rządowej lub pozarządowej. Wymagania egzaminacyjne obejmują: teorię tańca (dogłębna wiedza na temat tradycyjnych tańców grupowych 'ceili'), wiedzę muzyczną, umiejętności taneczne, a także umiejętności nauczycielskie. Egzaminy zwykle trwają trzy dni i odbywają się kilka razy do roku na całym świecie.  
Aktualnie w Polsce poza Małgorzatą jest jeszcze dwóch nauczycieli: w Trójmieście i Warszawie.  
Certyfikat TCRG pozwala nauczycielowi zgłaszać swoich uczniów na międzynarodowe zawody tańca irlandzkiego w tym na mistrzostwa Europy, które są jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw świata. Dodatkowo nauczyciel może współorganizować zawody lub egzaminy taneczne w swoim regionie.  
Organizacja kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci dlatego każdego nauczyciela obowiązują jasno określone procedury i zasady pracy z dziećmi.  
W połowie września Małgorzata otrzymała informację o pozytywnym wyniku egzaminu, który odbył się w czerwcu w Dublinie. Pozwoliło to jej na zarejestrowanie się jako aktywny nauczyciel. Na tegorocznych mistrzostwach Europy w Gdyni (04-05.11) uczniowie Małgorzaty Szarycz wezmą udział udział w kwalifikacjach do mistrzostw świata w kategorii 'ceili - senior ladies'.