aktualności

Warsztaty aktorskie


Chcesz spróbować swoich sił na scenie?  
Przygotowujesz się do egzaminów do Szkoły Teatralnej?  
Masz ochotę popracować nad ciałem, głosem i dykcją?  
Jeśli Twoja odpowiedź brzmi : TAK - zgłoś się do nas!  
Klub Pod Kolumnami zaprasza na warsztaty aktorskie!  
 
Warsztaty ruszają od października i prowadzone są przez aktorkę, absolwentkę PWST we Wrocławiu - Annę Rakowską. Od 2013 roku współtworzy niezależną grupę Teatr Strefa Otwarta. Współpracuje z Uniwersytetem Sabanci w Stambule w Turcji, Teatrem Druga Strefa w Warszawie, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku. Ponadto współpracowała z Instytutem Teatralnym w Warszawie, Centrum Technik Audiowizualnych we Wrocławiu. Laureatka wielu nagród teatralnych, m.in. za najlepszą rolę żeńską w spektaklu „H(2)O” podczas Festiwalu Pro-Contra w Szczecinie, także finalistka Obserwatorium Artystycznego Entree w chorzowskim Teatrze Rozrywki.  
 
Zajęcia są adresowane do młodzieży i dorosłych.  
Czas trwania zajęć: 2 h, raz w tygodniu we wtorki od godz. 16:00 do 18:00  
Miesięczny koszt warsztatów: 100 zł za 8h w miesiącu.
 
 
 
 
Zapisy w sekretariacie Klubu Pod Kolumnami: 71 322 95 38  
 
Uczestnicy będą poznawać podstawy technik: impostacji, dykcji, artykulacji, plastyki ruchu, pantomimy, elementarnych zadań aktorskich. Szczególny nacisk zostanie położony na pracę z ciałem na scenie.  
Głównym zadaniem warsztatów będzie stworzenie spektaklu, w którym nośnikiem treści, znaczeń i emocji jest ruch, gest sceniczny oraz sformalizowane działanie aktorskie.  
Program warsztatów obejmuje:  
Trening fizyczny: ¬ rozwój sprawności ruchowej, praca nad świadomością i wyrazistością ciała na scenie, ¬ pantomima, plastyka ruchu, ¬gimnastyka ¬  
Ćwiczenia aparatu mowy: ¬ praca nad poprawną dykcją, artykulacją, fonacją, ¬ ćwiczenia oddechowe, usprawnianie pracy przepony.  
Praca z głosem: ¬ poznanie technik prawidłowego posługiwania się głosem na scenie, ¬ impostacja ¬ odpowiednie ustawienie głosu w mowie,  
Elementarne zadania aktorskie: ¬ wyrażanie podstawowych emocji na scenie: w ruchu, oraz w obrębie tekstu scenicznego, ¬ etiudy pantomimiczne, ¬ zadania aktorskie na przygotowanych tekstach literackich ¬ relacje sceniczne¬, ¬ budowanie postaci.  
 
Serdecznie zapraszamy!